materiály

ABS hrany Ostermann s dekorem pinie

Materialy_Ostermann
Charakteristické žilkování pinie je ve firmě Ostermann k mání v kombinaci s celou šíří barevných dekorů. Tady vidíme výběr ABS hran s dekorem pinie. Foto: archiv Ostermann
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

Momentálně jsou oblíbená světlá dřeva, neboť příjemně působí a dají se dobře kombinovat. Pro středomořskou pinii, která je elegantní a rustikální zároveň, to platí v každém případě. Ostermann dodává ABS hrany s dekorem pinie v rozmanitých variantách – kromě klasického provedení je na výběr celá šíře dalších barev a struktur.

V minulosti bylo piniové dřevo tradičně používáno k výrobě stožárů velkých lodí. Obytným prostorám díky svému teplému tónování a výrazně odstupňovanému žilkování dodává středozemský nádech. Obrábění měkkého dřeva s mnohými pryskyřičnými dutinami není ovšem zdaleka tak jednoduché. Použitím vysoce kvalitních dekorovaných povrchů se lze tomuto problému vyhnout a docílit přirozeného výsledku na pohled i na dotek. Vhodné ABS hrany najdou truhláři/stolaři ve firmě Ostermann. Jejich paleta sahá od přirozeně světlého dekoru pinie přes téměř bílé odstíny až po šedé, hnědé a také černé odstíny. Kompletní výběr lze najít po zadání výrazu „#Highlights06“ na stránce www.ostermann.eu.

Středomořské teplo: Pinie Fano natur
Pinie, nazývaná též italská kamenná borovice, středomořská borovice nebo podle jejího vnějšího tvaru deštníková borovice, je poddruhem borovice a jejím nejsvětlejším zástupcem. Díky svému žlutému tónování toto dřevo působí teplým a elegantním dojmem. Ze světlého základního odstínu vystupuje výrazné žilkování. Tím vzniká kontrastní hra barev, která elegantnímu měkkému dřevu dodává rustikální nádech. Věrnou kopií tohoto přírodního vzhledu pinie je hrana Pinie Fano natur struktura dřeva. A nejen to: „Struktura dřeva“ této ABS hrany působí až k nerozeznání jako pravá.

Tip: Desky a hrany v imitaci pinie nanejvýš dobře vyniknou v kontrastu s bílými prvky nábytku.

Skandinávský chlad: White Loft Pine a Jacobsen Pine modrá
Ovšem elegantní žilkování pinie je nadmíru variabilní a už dávno není určeno jen pro milovníky středomořského interiéru. Kdo dává přednost čistým skandinávským liniím, najde v ABS hraně White Loft Pine struktura dřeva ještě světlejší, v základním odstínu bílý dekor, který lze velice dobře kombinovat s pastelovými odstíny nebo odstíny námořnické modré. Chcete-li použít světle modrou přímo na hraně, je vhodnou volbou ABS hrana Jacobsen Pine modrá struktura dřeva. Pro ni jsou typické šedé a studené modré žíly, které se harmonicky doplňují. Perfektní pro skandinávský design!

Útulnost v tmavém provedení: Jacobsen Pine černá a Silver Pine struktura dřeva
Tmavší rozhodně neznamená méně útulné. Výsledkem použití tmavého dřeva ve správné kombinaci je stylový nábytek, který nepůsobí nikterak stísněně. Černou hranu Jacobsen Pine černá struktura dřeva oživují šedé a hnědé linie. Spojuje tak eleganci tmavého nábytku s útulností přírodních dřevodekorů. O něco světlejší variantu s jemně strukturovanou základní barvou nabízí ABS hrana Silver Pine struktura dřeva.

Od Evropy až po Ameriku: Pinie Ponderosa
Vedle středomořské pinie nabízí Ostermann také „zámořskou“ variantu dekoru. ABS hrana Pinie Ponderosa struktura dřeva vděčí svému jménu borovici ponderosa, americké obdobě středomořské borovice. Tato hrana má šedohnědou barvu s typickým výrazným žilkováním. Její rustikální vzhled dokonale ladí s hnědými povrchy ponderosy obohacené o letokruhy a suky. Lze ji dobře kombinovat například s teplými a tmavými barvami jako sytou burgundskou červenou nebo tmavou jedlově zelenou.

OSTERMANN

Kontakty:

Ostermann Česko spol. s r. o.
Lomnického 1705 / 9
CZ-140 00 Praha 4 – Nusle
tel.: +420 255 717 371
e-mail: prodej.cz@ostermann.eu, prodej.sk@ostermann.eu
www.ostermann.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina