technológie

Spirálové frézy

Aparatea
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Aparatea

Inzerce

Spirálové frézy jsou ideálním nástrojem při zpracovávání jakéhokoliv druhu dřeva, překližek a materiálů na bázi dřeva. To je důvod, proč jsou jedním ze základních nástrojů vhodných pro práci v obráběcích centrech. Tyto frézy jsou typicky používány pro výrobu židlí, stolů a nábytku z masivního dřeva.

Spirálové frézy na masivní dřevo

Pro horní i spodní odběr materiálu jsou optimální frézy ze série 190. Jsou vyráběny ve třech verzích se zuby 1+1, 2+2 a 3+3. Speciální konstrukce zaručuje přesné řezy jak horního, tak spodního okraje opracovávaného povrchu.

Nejběžněji se používají spirálové frézy se třemi hladkými nebo hrubovacími zuby. Pokud potřebujete vysokou kvalitu řezu u opracovávaného povrchu, je pro vás ideální použít spirálovou frézu s hladkými zuby. Jde-li Vám o hrubé oddělení materiálu v CNC obráběcím centru, je pro vás ideální fréza s hrubými zuby.

Nabízíme také úzce profilovanou skupinu nástrojů navrženou přímo pro výrobce dveří. Tyto frézy jsou ideální pro frézování dlabů na ukotvení zámku, otvorů pro kukátko a další.

Více informací o spirálových frézách na masivní dřevo naleznete na našem webu.

Aparatea

………………Série 190 pro horní a spodní řez……………………………….Série 193 s hladkými zuby

Aparatea

………………….Série 195 s hrubovacími zuby……………………………………….Frézy na dlaby dveří

Spirálové frézy na kompozitní materiály a hliník

Spirálové frézy na kompozitní materiály a hliník vám umožní práci s materiály, mezi něž patří laminát, sklolaminát, uhlíková vlákna, HPL a další. Spirálové frézy od ITA TOOLS se vyznačují škálou velikostí a širokým rozsahem geometrie. Těla fréz jsou vyrobena z Karbidu prémiové třídy, díky čemuž mají spirálové frézy dlouhou životnost oproti konkurenčním frézám.

Jeden z typů spirálových fréz na kompozity jsou rašplové frézy. Jsou děleny podle typu hrotu na spirály se standardním hrotem, růžicovým hrotem nebo vrtákovým hrotem. Dále tyto nástroje rozdělujeme podle rozteče zubů na spirály s jemnou, střední nebo širokou roztečí.

Aparatea

Rašplová fréza s jemnou roztečí……Rašplová fréza se střední roztečí……Rašplová fréza s širokou roztečí

Pro práci s hliníkem a plastem na CNC strojích jsou ideální jednozubé spirálové frézy (SF) série 198. V této sérii naleznete několik skupin určených podle materiálu na práci s hliníkem (198Ra) a na kompozity (198Rp).

Aparatea

SF 198Ra pozitivní………….SF 198Ra negativní……………SF 198Rp pozitivní…………….SF 198Rp negativní

Aparatea

Spirálové frézy s technologií diamantového povlaku

Aparatea

Diamantový povlak (DLC) je výsledkem procesu PECVD, který je jednou z nejnovějších technologií povlakování. Celková tloušťka povlaku 1 mikron dosahuje velmi odolného povrchu a nekorozní prostředí. Z provedených testů vyplývají velmi dobré výsledky, které potvrzují zvýšení životnosti řezných nástrojů až o 300 %.

Společnost ITA TOOLS vyrábí spirálové frézy s diamantovým povlakem v třízubém provedení. Tyto frézy jsou kromě velmi vysoké životnosti známé sníženým třením a zahříváním při frézování. Tělo fréz je vyrobeno ze speciálního tvrdého materiálu HM o tvrdosti 93,8 HRA.

APARATEA

Máte-li zájem nebo potřebujete poradit s výběrem nástroje, neváhejte nás kontaktovat na našem webu stopkovefrezy.cz, e-mailové adrese prodej@stopkovefrezy.cz, nebo nám zavolejte na tel.: +420 704 192 430.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina