archív aktualít rok 2015

Italské výrobce dřevoobráběcích strojů dál zachraňuje export

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Italske-strojeBohužel, první čtvrtletí 2015 nepotvrdilo zdravotní stav“ italských dřevoobráběcích technologiítéma, kterým byl charakterizován průzkum vývoje na konci roku 2014. Domácí trh je stále ještě zřetelně slabý, zatímco export vykazuje pozitivní signály.

Jak je uvedeno v průzkumu Acimall pro první tři měsíce roku 2015, „… i když čísla jsou převážně pozitivní, představitelé průmyslu očekávali lepší start, zejména na domácím trhu“.

Období leden–březen 2015 bylo uzavřeno s celkovým růstem objednávek o 13,5 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Export zaznamenal silný nárůst o 19,1 %, zatímco italský trh klesl o 10,3 %. Objednávky pokrývají tři měsíce dopředu (oproti 2,5 měsíců v předchozím čtvrtletí), ceny vzrostly o 0,9 %.

Podle průzkumu kvality 27 % z dotazovaných společností naznačuje pozitivní trend výroby, 55 % stabilní a 18 % klesající. Zaměstnanost je setrvalá podle 68 % respondentů, zvyšující se podle 14 % a klesající podle 23 %. Zásoby jsou stabilní podle 59 % dotázaných, klesající podle 18 % a rostoucí podle 23 %.

Prognóza odhaluje některé trendy pro budoucnost: podle 45 % respondentů budou objednávky ze zahraničí zaznamenávat nárůst zatímco 50 % předpovídá stabilitu a 5 % očekává pokles (pozitivní saldo +40 %). Méně optimistický je výhled pro domácí trh: 18 % očekává další úbytek, 59 % předpokládá důležitou stabilitu a 23 % věří, že obchod bude expandovat. Bilance je pozitivní (+5 %), zatímco v předchozím čtvrtletí byla negativní (-16 %).

Ilustrační foto

ACIMALL IQ graf

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina