archív aktualít rok 2015

Hejtman předal ceny za společenskou odpovědnost

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Cena pro Bosonohy mHistoricky první ročník soutěže „Ceny hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost“ vyhlásila v březnu 2015 Rada Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou jižní Moravy a Radou kvality ČR.

Soutěže se mohly zúčastnit jak organizace podnikatelského, tak i veřejného sektoru včetně škol, nemocnic, sociálních zařízení, obcí apod. V roce 2015 podalo přihlášku do soutěže 23 organizací. Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají.

Ocenění předal hejtman Michal Hašek na slavnostním večeru 19. listopadu 2015 v rámci III. ročníku konference „Společenská odpovědnost ve všech oblastech lidské činnosti“.

Vítězové premiérového ročníku převzali mimo certifikátu „Společensky odpovědná organizace“ také umělecké dílo symbolizující strom života, za jehož návrhem i zpracováním stojí mladí talenti oboru umělecký keramik, keramička z Masarykovy střední školy Letovice.

Mezi oceněné patří i Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, příspěvková organizace, která se v kategorii Veřejný sektor – ostatní organizace nad 50 zaměstnanců umístila na 2. místě.

Ocenění převzal ředitel školy, Ing. Josef Hypr a vedoucí Centra vzdělávání všem, Mgr. Hana Rozprýmová.

Hejtman Michal Hašek před slavnostním oceňováním zmínil příklad legendárního podnikatele Tomáše Bati. „Tomáš Baťa kdysi řekl: Přímé jednání patří mezi prvotní podmínky úspěchu. Avšak jenom dobrý člověk může jednat přímo a pouze dobrou, všem užitečnou práci možno konat před celou veřejností. Přímé, prosté jednání budí v lidech všechny dobré instinkty. Jednáš-li otevřeně s úmyslem posloužit lidem, tvůj úspěch je neodvratný… Myslím si, v těchto slovech je obsažena podstata a smysl společenské odpovědnosti. Úspěch je z tohoto pohledu něco druhotného, to co kráčí za otevřeným jednáním a službě společnosti a jejím členům,“ uvedl Michal Hašek, který vyzdvihl mimořádný společenský význam všech oceněných.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina