archív aktualít rok 2015

Dřevo v rukách umělců aneb výstava, která bude vonět dřevem

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Jan Marik mNa zámku Doudleby nad Orlicí, někdejším panském sídle Bubnů z Litic, bude od zítřka 13. 6. 2015 otevřena nová výstava s názvem Dřevo v rukách umělců.

Představí průřez tvorbou známého intarzisty Jana Maříka z Dolní Dobrouče, věnujícího se abstraktivním a meditativním intarziím, a uměleckého řezbáře a sochaře Pavla Špeldy z Červeného Kostelce, který se kromě moderního umění zabývá i restaurováním a replikami barokních soch se sakrální tématikou.

Drevo Doudleby mVýstava je pořádána pod patronací správce zámku Petra Dujky, syna současné majitelky Eleonory Dujkové, rozené Bubna–Litic, a je instalovaná v galerii nacházející se v objektu nově zrekonstruované zámecké sýpky ve druhém patře. Slavnostní vernisáž za přítomnosti obou autorů proběhne v neděli 14. 6. 2015 od 16:00 hodin a bude zahájena koncertem smíšeného pěveckého sboru Campanula z Dolní Dobrouče. V průběhu vernisáže mimo jiné zazní také poezie Jana Maříka a básně Pavla Špeldy. Pro veřejnost bude výstava přístupná již od soboty 13. 6. a to až do 30. 8. 2015 (vždy od úterý do neděle) v otevírací době zámku – v červnu od 9:00 do 17:00 hodin a během letních prázdnin (červenec – srpen) od 9:00 do 18:00 hodin. Bližší informace o výstavě lze nalézt na http://www.zamek-doudleby.cz/ včetně odkazů na oba autory, které jsme v minulost představili také na stránkách Dřevařského magazínu (DM č. 3/2011, DM č. 12/2011).

Foto: Autoři vystavovaných děl intarzista Jan Mařík (nahoře) a sochař Pavel Špelda (dole)

Pavel Spelda

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina