archív aktualít rok 2015

Polský vývoz nábytku dosáhl hodnoty 8 miliard eur

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Polsky nabytekPodle informací Polské obchodní komory producentů nábytku (PAP) dosáhl export nábytkářského průmyslu v roce 2014 celkové hodnoty 8 miliard eur. Prezident komory Marek Adamowicz to označil za významný úspěch.

Polsko je v současné době jedním z celosvětově největších exportérů nábytku do Německa. Němečtí výrobci nábytku se netají tím, že je pro ně Polsko velkým konkurentem. V úseku výroby nábytku zaujímá Polsko v celosvětovém měřítku sedmé místo.

Vedle exportu polského nábytku do Německa se zvyšuje také vývoz do České republiky a Francie. „Na všech trzích, na kterých má Polsko své obchodní zastoupení, zažíváme pozitivní vývoj,“ komentuje situaci Adamowicz. „S ohledem na vývoj trhu se budeme zaměřovat na další rozšíření nabídky a především inovace v oblasti nábytkového designu, jen tak můžeme udržet krok s celosvětovými moderními trendy.“ Adamowicz pevně věří, že pozitivní vývoj trhu s polským nábytkem bude i nadále pokračovat.

Podle statistických údajů z roku 2013 je v Polsku přes 24 000 výrobců nábytku. Tento počet zahrnuje přibližně 100 firem s více než 250 zaměstnanci, dalších 350 producentů jsou menší firmy o 50–250 zaměstnancích. Velké zastoupení mají malí výrobci, kteří mají do 50 zaměstnanců – těchto firem je na polském trhu více než 1500. Zbytek – tedy přibližně 22 000 firem, představují mikrofirmy, které je možné spíše zařadit k segmentu drobné řemeslné výroby.

Zdroj: www.fordaq.com

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina