archív aktualít rok 2014

ELK dosáhl v loňském roce nárůstu prodejů o 23 procent

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ELK Praktic mSpolečnost ELK, jeden z předních tuzemských výrobců montovaných dřevostaveb s výrobním závodem v Plané nad Lužnicí, zaznamenala na českém trhu v loňském roce 23% nárůst prodejů domů a celková hodnota prodaných domů činila bezmála 140 milionů korun.

Největší podíl na prodaných domech v roce 2013 měly Středočeský a Jihomoravský kraj, kde se realizovala nebo bude realizovat téměř polovina staveb. O domy ELK byl v uplynulém roce největší zájem ve věkové kategorii třicet až čtyřicet let. Údaje vyplynuly z analýzy prodejů a ekonomických ukazatelů společnosti.

Nejvýrazněji se na výsledcích prodeje montovaných domů společnosti ELK podílely tři silné regiony – Středočeský kraj včetně Prahy, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj – které zaznamenaly v celkovém objemu více než polovinu uzavřených smluv na realizaci dřevostavby. Konkrétně v Jihomoravském kraji došlo k meziročnímu nárůstu o 50 % a v Moravskoslezském dokonce o 150 %. „Po hlubší analýze našich prodejních výsledků můžeme také potvrdit již několik let trvající trend stěhování z Prahy do jejího okolí. Zatímco smlouvy jsou z velké části uzavírány s rezidenty Prahy, k samotné realizaci dochází výrazně častěji v rámci Středočeského kraje,“ říká Marcel Kaštovský, jednatel ELK.

„Za loňským nárůstem prodeje stojí vícero faktorů a dílčích úspěchů,“ říká Kaštovský a dodává: „Tím nejvýraznějším bylo rozšíření řady domů Praktic s upravenou konstrukcí a konkurenční cenou, která se v loňském roce podílela na prodeji ze 70 %. Svou roli sehrál i vzrůstající zájem o pasivní domy.“

Za vyšší popularitou „dřevěného“ bydlení stojí i příznivá legislativa, která v rámci programu Nová zelená úsporám umožňuje získat až půlmilionovou dotaci na stavbu pasivního domu. Díky rychlé výstavbě lze totiž získat přístup k penězům v krátké době. O dotace z celkových dvou miliard, které jsou na projekt vyhrazeny, je možné žádat letos v období od dubna do října.

„Pro letošní rok jsme si stanovili cíl, kdy chceme dosáhnout dalšího navýšení prodejů domů o 50 procent, v horizontu tří let pak chceme objem prodejů zdvojnásobit. Před pár týdny jsme na trh vyslali signál ve formě limitované nabídky domů Praktic, která je rozšířena o nové modely přesahující 100 metrů čtverečních užitné plochy a s cenou 2,3 milionu korun při realizaci na klíč. Věříme, že se nám s ní podaří trefit do přání českých rodin, které přemýšlejí o brzké realizaci vlastního bydlení,“ uzavírá Kaštovský.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina