archív aktualít rok 2013

Titul Truhlář roku 2013 po roce získali opět domácí studenti

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Truhlar roku2013 1mV rámci doprovodného programu prvních dvou dnů výstavy Vzdělání a řemeslo, která proběhla minulý týden (20. – 22. 11.) na výstavišti v Českých Budějovicích, se uskutečnil v pořadí pátý ročník celostátní soutěže „Truhlář roku 2013“. Stejně jako v loňském roce se jí vedle domácích truhlářských juniorů zúčastnili také studenti z Horního Rakouska.

Soutěž, určená žákům třetích ročníků středních odborných škol se zaměřením na učební obory 33-56-H/001 – Truhlář a 33-56-E/001 – Truhlářské práce, se již tradičně uskutečnila z iniciativy SOŠ a SOU Písek a SOU Lišov s cílem vytvořit prostor pro výměnu zkušeností mezi středními školami a porovnání odborných znalostí a praktických dovedností žáků. Tuto příležitost se letos rozhodlo využít celkem 13 odborných škol, z toho 12 z bližších i vzdálenějších oblastí republiky. Spolu s nimi si svoji loňskou a velmi úspěšnou účast přijela zopakovat také odborná škola z Kremsmünsteru v Horním Rakousku. Ta tentokrát přivezla čtveřici studentů, kteří se spolu s 22 „domácími“ utkali v kategorii jednotlivců vyhlášené pro obor „Truhlář“. Zbytek dvaatřicetičlenného startovního pole pak tvořilo 6 studentů oboru „Truhlářské práce“, soutěžících v kategorii družstev. Úkolem všech bylo zhotovit dětskou židličku ze smrkového dřeva (se spoji na čepy a kolíky), při jejímž zhotovení mohli tentokrát použít vedle běžného ručního nářadí také elektrickou vrtačku a brusku. V rámci teoretické části pak museli vypracovat test z odborných znalostí (30 otázek), sestavených z učiva I. a II. ročníku.

Truhlar roku2013 2mVítězem kategorie jednotlivců s celkovým počtem 49 bodů (z možných 55 bodů) se stal Daniel Vácha ze SOŠ a SOU Písek. Na druhém místě (o 2 body za vítězem) skončil Markus Hiebl z Berufsschule Kremsmünster. Třetí příčku se 46 body obsadil Petr Hůlka ze SOU Lišov. V kategorii družstev si pohár pro vítěze odvezli Radek Fleišman a Petr Pilník ze SŠ stavební a technické Ústí nad Labem. Druhou příčku obsadili Jan Jiráň a Josef Kodraz ze SOU Lišov a na třetím místě skončili Ota Grausam a David Greško z OU a PŠ Černovice. Při tradičním hodnocení zúčastněných škol pak byla nejúspěšnější SOŠ a SOU Písek před SOU Lišov a SOŠ zdravotní a SOU Český Krumlov.

Truhlar roku2013 3mPři slavnostním vyhlášení výsledků vítězové v obou kategoriích obdrželi od patrona soutěže (Výstaviště České Budějovice, a.s.) „zlaté“ poháry a spolu se soutěžícími na druhém a třetím místě hodnotné ceny od společností FELDER– GROUP CZ (hlavní sponzor soutěže), JAF HOLZ a dalších. Vítězové v obou kategoriích a soutěžící na druhém a třetím místě v kategorii jednotlivců získali kromě toho od hlavního mediálního partnera soutěže dárkové poukazy na roční předplatné časopisu Dřevařský magazín. Po skončení výstavy byly všechny výrobky převezeny do dílen SOU Lišov, kde dostanou mimo nutných dodělávek i konečnou povrchovou úpravu. Poté je patron soutěže předá některému z dětských domovů v jihočeském regionu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina