archív aktualít rok 2013

Slovenští studenti si vyzkoušeli český styl výuky

aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Aparatea10-350x90-anim
aparatea_728x90-banner-10-drevmag
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SOS PisekV dílnách SOŠ a SOU v Písku bylo v minulých týdnech slyšet slovenštinu. Společně s domácími si práci vyzkoušelo šest chlapců ze Střední odborné školy dřevařské ze Spišské Nové Vsi. Šlo o učně oboru truhlář a studenty maturitního oboru tvorba nábytku a interiéru a dále operátor dřevařské výroby.

„Přijeli jsme do Písku v rámci akce Řemeslo v sousední zemi 2013. Je to součást mezinárodního programu Evropské unie Leonardo da Vinci, Mobility zaměřeného na získávání pracovních zručností žáků středních škol,“ vysvětlila učitelka odborných předmětů Hana Čekovská, která slovenské studenty do Písku doprovázela. Ve středisku praktické výchovy SOŠ a SOU Písek se jim věnovali především vedoucí střediska Pavel Jíška a hlavní mistr Milan Volf.


A jaké poznatky si z Písku odvážejí? „Je tady podobná struktura výuky jako u nás, ale mají větší možnost pracovat na konkrétních zakázkách. Za další přednost pokládám, že vedle odborného výcviku ve školním středisku, mohou učni pracovat i ve firmách. To je u nás na Slovensku zatím problém,“ uvedla Hana Čekovská.


Zástupci obou škol se shodli na tom, že po letech stagnace se zvyšuje zájem mladých o učební obory. I v budoucnu by mělo platit tolikrát ověřené, že řemeslo má zlaté dno.

Zdroj: Písecký deník

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina