archív aktualít rok 2013

Nejlepším nábytkem roku 2013 je židle MOJO společnosti TON

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nabytek roku 2013V zahajovací den výstavy nábytku a interiérů FOR FURNITURE a FOR OFFICE 2013 v Praze – Letňanech, ve čtvrtek 21. března 2013, byla vyhlášena cena Asociace českých nábytkářů, NÁBYTEK ROKU 2013. Vítězným výrobkem se stala první celodřevěná kancelářská židle MOJO z produkce společnosti TON a.s., jejímž autorem je slovenský designér Michal Riabič.

Hodnotitelská komise pracující při AČN vyzdvihla design i ergonomický tvar židle. Ocenila spojení tradiční technologie a 150 let zkušeností v ohýbání dřeva a přenesení této unikátní technologie do současného, moderní technikou nabitého kancelářského světa.

Ergonomický tvar židle „MOJO“ umožňuje předozadní pohupování, které pozitivně aktivuje lidskou mysl. Kromě kanceláří je židle vhodná do jednacích prostor či knihoven. Mojo nabízí dvě možnosti provedení: s hladkým překližkovým sedákem z dubové dýhy nebo čalouněnou verzi s mnoha variantami čalounění. Jakákoliv židle by měla mít především správný ergonomický tvar a měla by být pohodlná i pro delší sezení. Stejně tak je důležitým prvkem kvalita použitých materiálů a zpracování. Všechny tyto aspekty byly hodnotitelskou komisí prověřeny.

Další výrobky, které AČN na návrh hodnotitelské komise považuje za mimořádně zdařilé, jsou (řazeno abecedně podle výrobce):

Křeslo „MUSHKA“ společnosti FORM, spol. s r.o., design: Aleš Barták

„SLUHA 1,2,3“ společnosti LUGI s.r.o., design: Matěj Chabera

Výškově nastavitelná pohovka „ELEMENT“ firmy mminterier, design: Boris Klimek

Křeslo „No.3“ firmy mminterier, design: David Vodrážka / mminterier

Postel „NIGHTBOOK“ společnosti POLSTRIN DESIGN, s.r.o., design: Jiří Pelcl

Židle a stůl „FIGURE“ společnosti SITUS furniture s.r.o., design: Petr Šebela

V soutěži Nábytek roku je hodnocen nejlepší design a inovace nábytku v daném roce v České republice. Přihlásit se mohou všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích. Cílem soutěže je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design. Přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů. Motivovat designéry k tvůrčí aktivitě. Za účast v soutěži není vybírán žádný registrační poplatek.

Nábytek je hodnocen z hlediska funkčnosti, bezpečnosti, estetiky a vhodnosti použité technologie a materiálu. Nábytek hodnotí pětičlenná odborná komise, která je tvořena nezávislými odborníky. Její doporučení schvaluje představenstvo AČN.

Pátý ročník soutěže NÁBYTEK ROKU 2014 bude vyhlášen ve druhé polovině letošního roku. Více informací nejdete na www.czechfurniture.com.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina