archív aktualít rok 2013

Prodloužená pracovní doba na finančních úřadech

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Danove priznaniGenerální finanční ředitelství odhaduje, že letos vyberou finanční úřady 1.964.000 přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Finanční správa ČR proto i letos přijala řadu opatření pro plynulý výběr přiznání k dani z příjmů fyzických osob.

Především vychází vstříc veřejnosti prodlouženými úředními hodinami finančních úřadů (FÚ). Všechny FÚ a jejich územní pracoviště budou otevřeny od 25. března 2013 do 2. dubna 2013 v pracovních dnech od 8.00 do 18.00 hodin. V sobotu 30. 3. 2013 budou od 8.00 do 12.00 hodin přebírat daňová přiznání všechny FÚ ve svých sídlech a ta územní pracoviště, která se nachází v bývalých okresních městech.

FÚ budou vybírat daňová přiznání od veřejnosti i mimo své obvyklé úřadovny, ve vybraných obcích. Seznam obcí, termíny i přesné adresy míst, kde budou úředníci finanční správy rozdávat tiskopisy, přebírat vyplněná daňová přiznání a poskytovat konzultace nezbytné k vyplnění daňového přiznání, jsou zveřejněny na www.financnisprava.cz v záložce „Finanční správa“ pod názvem „Výjezdy zaměstnanců FÚ do obcí“.

Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů fyzických osob (DPFO) letos končí v úterý 2. dubna. Uloží-li fyzická osoba v této lhůtě (tj. nejpozději 2. dubna 2013) u místně příslušného správce daně plnou moc ke zpracování a podání přiznání k DPFO za rok 2012 pro daňového poradce, nebo má-li dle zákona o účetnictví povinnost ověřit účetní závěrku auditorem, podává daňové přiznání k DPFO ve lhůtě do 1. července 2013. Ve lhůtě pro podání daňového přiznání je daň také splatná. Seznam nových bankovních účtů FÚ pro placení daní je zveřejněn na www.financnisprava.cz v záložce „Placení daní“.

Tiskopisy daňového přiznání včetně všech jeho příloh, pokyny k vyplnění tiskopisů, informace potřebné ke správnému vyplnění tiskopisů, odpovědi na nejčastější dotazy veřejnosti k problematice DPFO i stanoviska Finanční správy ČR jsou k dispozici na www.financnisprava.cz.

Daňové přiznání lze nejsnadněji vyplnit a podat elektronicky prostřednictvím aplikace Elektronická podání pro finanční správu na Daňovém portálu.

Pouze k vyplnění a následnému vytištění daňového přiznání slouží tzv. „Interaktivní formuláře“ na www.financnisprava.cz v záložce „Daňové tiskopisy > Interaktivní formuláře“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina