archív aktualít rok 2013

Čeští nábytkáři připravují expanzi na asijské trhy

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevojas 1Čeští nábytkáři chtějí v příštích letech proniknout na asijské trhy, jež právě prožívají stavební boom. Pro deník E15 to uvedl předseda Klastru českých nábytkářů (KČN) Radek Brychta. Klastr podle něj plánuje vybudovat ve Vietnamu do roku 2014 obchodní základnu pro expanzi v regionu.

Tuzemští nábytkáři chtějí na kontinentu, kde roste hlad po kvalitním evropském nábytku, nová odbytiště. Láká je hlavně jihovýchodní Asie, konkrétně Vietnam a Čína. „Čeští nábytkáři, pokud se chtějí udržet na trhu, musí soustředit síly na export do netradičních odbytišť, která jsou schopna absorbovat nabídku kvalitního evropského, tedy i českého, nábytku,“ řekl deníku E15 Radek Brychta. Uplatnění na asijských trzích najde podle něj například luxusnější nábytek s originálním designem a velkým podílem přidané hodnoty.

Graf nabytkari exportV exportu domácího nábytku sehrává zatím hlavní roli Německo, kam podle statistiky ČSU směřuje kolem 45 % produkce. Asijské země zůstávaly dosud u vývozu nábytku pod rozlišovací schopností oficiálních statistik. KČN to chce změnit mimo jiné založením mezinárodní nábytkářské sítě s centrem ve Vietnamu. Pro tento záměr, stejně jako pro většinu svých aktivit, získal klastr dotace z evropských fondů.

Foto: Dřevojas

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina