archív aktualít rok 2013

Babiš posiluje v dřevařství. Wotan kupuje Jilos

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Jilos1Agrofert Holding miliardáře Andreje Babiše posílí v lesnicko-dřevařském průmyslu. Podle informací zveřejněných 15. ledna v deníku E15 kupuje jeho společnost Wotan Forest firmu Jilos Horka, která se zaměřuje na výrobu a prodej řeziva, palet, štěpky a dřevěných paliv.

Jak ze zprávy dále vyplývá, smlouvu o převodu podílů podepsali společníci firmy Jilos Horka s vedením firmy Wotan Forest 8. ledna. Cenu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila. Převod podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Jilos2Wotan Forest si podle deníku E15 může od koupě slibovat vylepšení pozice na trhu, neboť předloni i loni dosáhl ztráty, která v roce 2011 činila 163 mil. Kč a tržby za loňský rok budou na úrovni roku 2011.

Jilos Horka v roce 2010 zaměstnávala téměř 200 lidí, její tržby dosáhly 513 mil. Kč a čistý zisk 25 mil. Kč.

„Cílem akvizice je využití synergie se skupinou Agrofert v oblasti prodeje produktů v rámci celého holdingu, a to i v zahraničí, a rovněž umožní společnosti využít synergie v oblasti nákupu surovin,“ uvedla mluvčí skupiny Agrofert Soňa Křítková a dodala, že další nákup v lesnicko-dřevařském průmyslu teď Agrofert nechystá.

Jilos3Foto: Jilos Horka

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina