archív aktualít rok 2012

Zájem českých exportérů o individuální služby CzechTrade roste

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo_CzechTradeČeští exportéři stále více využívají individuální služby zahraničních kanceláří agentury CzechTrade. Trendem je i vzdělávání a design. Klienti z různých oborů oceňují též nové komplexní služby agentury (např. Foresight), které jim poskytují cenou přidanou hodnotu. K rychlejší expanzi má nyní inovativním exportérům pomoci i nová služba CzechTrade nazvaná Export Plus.

„V posledním roce výrazně vzrostl zájem o dlouhodobé exportní asistence a služby spojené s průzkumem trhu, ověřováním bonity zahraničních klientů či poskytováním informací o technických překážkách vstupu na zahraniční trh,“ uvádí k výsledkům za loňský rok generální ředitel CzechTrade Ivan Jukl. Kromě rostoucího zájmu o individuální služby se společnosti více zajímají o design a vzdělávání. Vyplývá to ze statistik agentury.

„Výrazně narůstá zájem českých exportérů o Rusko a další země BRICS, což dokládá i největší vytíženost našich zahraničních kanceláří v Rusku a Číně co do počtu poskytnutých individuálních služeb,“ dodává k současným trendům Jukl.

Export Plus zahrnuje všechny potřebné kroky od samotného aktivního vyhledávání perspektivních inovativních firem, přes úlohu externího kouče v oblasti strategického řízení a plánování (sestavení byznys plánů a strategie jejich implementace) až po konkrétní služby v zahraničí, spojené s ověřením tržního potenciálu nového výrobku nebo služby, založení pobočky, vybudování distribuční sítě, pomoc při zajištění ochrany duševního vlastnictví. V neposlední řadě nabízí ve spolupráci například s ČEB nebo se soukromým rizikovým kapitálem pomoc při zajištění odpovídajícího financování. Průměrná délka služby Export plus se odhaduje na jeden rok, a také proto se očekává, že počet zájemců bude řádově spíše v desítkách.

V zahraničí fungují podobné programy už delší dobu, ať už se jedná o britský „Export Passport“ nebo finský „Export Navigator“. Ten je odborníky uznáván jako jeden z nejmodernějších, protože jeho předností je schopnost sledovat, sbírat a analyzovat po celém světě tzv. měkké signály, které napovídají, jakými trendy se budou trhy ubírat v příštích letech a jakým směrem tedy jít po nových příležitostech.

„Tuto metodiku foresightu jsme ještě podrobněji rozpracovali a těžíme z prvních výsledků. Věřím také, že osvojení této dovednosti povede v českých firmách ke zlepšení schopnosti vyrovnat se s nástrahami okolního prostředí, což je v době světových turbulencí naprosto zásadní,“ říká Ivan Jukl.

Zájemci o službu Export Plus se mohou obrátit přímo na ředitele Centra vztahů s klienty CzechTrade Milana Ráže, tel. 224 907 541.

Zdroj: BusinessInfo.cz

Sluzby_CT

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina