aktuality

Hlavní cenu NCSD 2021 JUNIOR získal absolvent SŠ designu interiéru Kateřinky – Liberec

Vítěz Národní ceny za studentský design 2021*JUNIOR, Multifunkční sedadlo Consilio
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Do 31. ročníku soutěže Národní cena za studentský design 2021, jehož vyhlašovateli letos jsou Design Cabinet CZ, nadace SUTNAR – NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH a DEPO2015, se přihlásilo 248 autorů s 269 pracemi ze 17 vysokých škol a 13 vyšších a středních odborných škol. Vítězství v kategorii vyšších a středních odborných škol JUNIOR získal Vojtěch Šenekel, absolvent oboru Design interiéru na Střední škole designu interiéru Kateřinky – Liberec a čerstvý student oboru Design na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Vojtěch Šenekel dne 3. 12. 2021, při slavnostním vyhlášení vítězů v Plzni v DEPO2015, obdržel diplom, právo používat značku Národní ceny za studentský design 2021*JUNIOR, pobyt v Art Campu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZUČ v Plzni, výrobky firmy IKEA ČR, s. r. o., knihu Materiology, knihu Interiéry do detailu, volný vstup do knihovny materiálů Matério, sadu odborného magazínu Interiéry a roční předplatné časopisů Interiéry a Brand & Stories.

Návrh sedadla Consilio vznikl na začátku třetího ročníku ve škole v Liberci – Kateřinkách, na podzim 2019, v rámci návrhů originálních sedadel. Při prezentaci svého návrhu předvedl Vojta skvěle graficky zpracovaný plakát a do detailu propracovaný model. Úspěšná prezentace přesvědčila a bylo rozhodnuto o realizaci návrhu. „Vojta, pod vedením vyučujících, doladil konstrukci a zpracoval podrobnou výkresovou dokumentaci. Následně v našich školních truhlářských i čalounických dílnách proběhla výroba, na které se Vojta osobně podílel“ uvádí Ing. Roman Bečka, ředitel školy.

První zkouškou před odbornou veřejností pro Vojtu a jeho sedadlo byla účast v mezinárodní multioborové soutěži studentských prací Meat Design Ostrava 2020. Ze všech přihlášených prací žáků středních a vyšších odborných škol a studentů vysokých škol se sedadlo Consilio dostalo do užšího finále a následně bylo odbornou porotou vyhodnoceno jako nejlepší.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina