aktuality

Dvě ceny profesora Jindřicha Halabaly 2021 putovaly do Brna

Návrh interiéru Baroq
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Studenti Ústavu nábytku, designu a bydlení LDF MENDELU opět bodovali v mezinárodní soutěži studentského designu nábytku a interiéru. V 17. ročníku mezinárodní soutěže studentských prací Cena profesora Jindřicha Halabaly 2021 putovaly dvě ceny na Mendelovu univerzitu v Brně.

Hlavní cenu v kategorii Design interiéru – semestrální práce získal Martin Coufal s návrhem Baroq.

Odborné vedení: doc. Ing. arch. Boris Hála, Ph.D.

Zdůvodnění ocenění odbornou porotou: Za použití moderních prvků citlivě vsazených do historického interiéru, kde umístěním koupelny coby centrální části vznikl funkční a logický celek, přičemž do popředí klade zpracování a prezentaci historických prvků v prostoru.

Čestné uznání v kategorii Design nábytku – závěrečné práce 1. a 2. stupně získala Veronika Trojáčková a její stůl s tajnými zásuvkami CATUNI.

Odborné vedení: Ing. Milan Šimek, Ph.D.

Zdůvodnění ocenění odbornou porotou: Za unikátní propojení technického a výtvarného řešení spojené v netradiční konstrukci stolu se zakomponovaným tajným prostorem pro uložení osobních cenností.

Stůl s tajnými zásuvkami CATUNI. Foto: Ing. Lukáš Urban

Organizátorem 17. ročníku soutěže byla Katedra designu nábytku a dřevařských výrobků, Dřevařská fakulta, Technická univerzita ve Zvolenu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina