materiály

Na zaoblené linie nebo mobilní ohraňování na staveništi

Materialy_Ostermann
Díky narážecímu peru připevněnému na zadní straně lze narážecí hrany rychle a jednoduše přilícovat i bez pomoci stroje. Foto: archiv Ostermann
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

V případě zaoblených prvků nábytku, tvarovaných dílů nebo oprav přímo na staveništi není možné nábytkové hrany přilícovat, jak bývá zvykem, stacionárními olepovačkami hran. Pokud není k dispozici mobilní olepovačka hran, jsou řešením narážecí hrany od firmy Ostermann.

Kulatý stůl, prohnuté regály nebo zvlněné pulty – u nich nelze nábytkové hrany přilícovat jako obvykle olepovačkou hran. Ani u oprav velkých, již namontovaných obrobků mnohdy není možné provést demontáž, přepravu a následnou opravu v dílně. Co mnozí nevědí: Přesně pro takovéto případy má Ostermann tak zvané narážecí hrany. Ty jsou na zadní straně opatřeny harpunovým perem, díky němuž lze hrany rychle, jednoduše a spolehlivě přilícovat k dřevotřískové desce. Přitom je pero jednoduše vtlačeno a přilepeno do předem vyfrézované spáry na desce.

Servis pro všechny ABS hrany 2 mm
Aby narážecí hrany od firmy Ostermann perfektně ladily k dekoru desky a samozřejmě i k ostatním hranám na nábytku nebo v místnosti, nabízí Ostermann všechny skladové ABS hrany o tloušťce 2 mm též dodatečně osazené narážecím perem. K dispozici tak jsou pro ruční ohranění i méně běžné barvy a dekory jen do několika málo pracovních dnů. Širší hrany, které se používají například na pracovních deskách, jsou opatřeny dvěma pery. Všechny informace o narážecích hranách Ostermann najdete po zadání výrazu „#narazecihrany“ na webové stránce firmy Ostermann www.ostermann.eu.

Tak se zpracovávají hrany
Při zpracování hran dodatečně vybavených narážecím perem se standardní frézkou vyfrézuje do desky drážka o tloušťce 3,5 mm. Na úzkou plochu desky (po pravé a levé straně drážky) se nanese lepidlo a nakonec se hrana s narážecím perem narazí do drážky. Pro přesné polohování drážky má Ostermann také speciální frézku s přídavnou dutou frézou a pro dokonale přesnou přípravu hran s dvěma narážecími pery má ve svém sortimentu speciálně vyvinutou frézku s dvojitou drážkou. Jako lepidlo na hrany doporučují odborníci z firmy Ostermann REDOCOL Kantol greenline bez obsahu rozpouštědel. Po nasazení narážecí hrany už se musí jen upravit rádius.

Narážecí hrany pro zvláštní požadavky
Vedle hran dodatečně osazených narážecím perem nabízí Ostermann svým zákazníkům široký sortiment standardních narážecích hran. K dostání jsou různé modely klasických tvarů, barev a materiálů a rovněž modely pro zvláštní požadavky. Příkladem jsou tu narážecí hrany „Soft“, „Ideal“ nebo „Tablo“, které se často používají jako nárazové hrany nebo tlumicí profily pro stěny či nábytek.

OSTERMANN na všechny hrany

Kontakty:

Ostermann Česko spol. s r. o.
Lomnického 1705 / 9
CZ-140 00 Praha 4 – Nusle
tel.: +420 255 717 371
fax: +420 255 717 373
e-mail: prodej.cz@ostermann.eu, prodej.sk@ostermann.eu
www.ostermann.eu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
Značky
sk_SKSlovenčina