aktuality

Přihlaste se do soutěže Investice roku 2019!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Od 1.8.2019 je možné zasílat přihlášky do soutěže „INVESTICE ROKU 2019 VE VÝROBĚ NÁBYTKU“, kterou již potřetí vyhlásila Asociace českých nábytkářů (AČN) pod záštitou Hospodářské komory ČR. Generálním partnerem ocenění je Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, partnerem ocenění je EPIMEX spol. s r.o.

Přihlásit se mohou výrobní firmy, zaměřené na výrobu nábytku, které mají sídlo a výrobu v České republice podle platné legislativy. Přihlášení není vázáno na členství v jakýchkoliv profesních nebo zájmových organizacích.

Termín pro přijímání přihlášek k ocenění INVESTICE ROKU 2019 je do 10. října 2019. (K tomuto datu musí být investice zrealizována a bude možné ji na místě prohlédnout). Vyplněné přihlášky je nutné zasílat písemnou formou na adresu sekretariátu Asociace českých nábytkářů, Na Poříčí 12, 110 00 Praha 1 nebo elektronicky na acn@czechfurniture.com. K přihlášce je třeba přidat digitální záznam technologie (fotografie) a zjednodušený popis – k čemu technologie slouží, jaký bude mít pro firmu přínos, jak se zlepší kvalita výrobků. Důležité je uvést orientační cenu.

Investice bude posuzována hodnotitelskou komisí, jmenovanou představenstvem AČN, kterou tvoří nezávislí odborníci Jiří Škoda, Ing. arch. Pavel Kraus a doc. Ing. Milan Gaff, PhD. Investice bude hodnocena z hlediska:
• funkčnosti, vhodnosti technologie pro výrobu daného produktu
• zohlednění materiálového toku
• poměru hodnoty investice k celkovému obratu společnosti
• odvážnosti investice
• zvýšení kvality výsledného produktu
• bezpečnosti technologie
• ekologie
• předmětem hodnocení nebudou stavby a stavební úpravy

Výsledky ocenění budou vyhlášeny v zahajovací den veletrhu WOOD-TEC 29.10.2019.

Hlavním cílem udílení ceny je ukázat odborné i laické veřejnosti, že výroba nábytku je technologicky náročná. Uplatňují se zde nejmodernější technologie. Využívají sofistikované softwary. Stroje a zařízení pořizované do výrobních firem stojí na technologické špičce. Smyslem je přitáhnout pozornost potenciálních zákazníků nábytku ke kvalitě výsledného výrobku a poukázat na to, že kvality lze docílit jen na moderních technologiích. Ocenění má rovněž ukázat zájemcům o zaměstnání v oboru výroby nábytku, že tento obor má budoucnost. Že v oboru výroby nábytku budou rozvíjeny jejich profesní znalosti a zkušenosti. Cena představí moderně vybavené nábytkářské provozy v České republice. Zviditelní oceněné společnosti, ale pomůže i celkovému vnímání oboru. Cílem naopak není přinášet detailní a citlivé informace o nových technologiích, které jsou součástí firemního know-how a jejichž zveřejnění by mohlo výrobce poškodit.

Další informace včetně propozic a přihlášky naleznete ZDE.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina