aktuality

Poslední postupové kolo SUSO proběhlo v Českých Budějovicích

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Na českobudějovickém výstavišti v rámci výstavy HOBBY se ve dnech 10. a 11. května uskutečnilo poslední postupové kolo 23. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. O postup do velkého finále v rámci zářijového stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze se utkalo sedm družstev truhlářů.

„Jihočeské postupové kolo se těšilo velké pozornosti široké veřejnosti, která se přišla podívat na řemeslo naživo. Dobrou zprávou také je, že soutěžící, kteří se tu utkali o postup do finále, byli opravdu dobří,“ řekl manažer soutěže SUSO David Surmaj.

Nejlepšími truhláři byli odbornou porotou vyhodnoceni Jan Macháček a Milan Vondra ze Středního odborného učiliště Hluboš. Na pomyslné stříbro si sáhli Filip Sýkora a Pavel Sobotka reprezentující Střední školu stavební v Jihlavě. Jen s jednobodovým odstupem skončili třetí Martin Sochor a Michal Šin ze SPŠ a SOU Pelhřimov.

Pozornosti se těšil také speciálně připravený workshop Velux, jehož náplní bylo postavení krovu, příprava střechy na položení střešní krytiny a položení střešní krytiny TONDACH a usazení střešního okna Velux.„S workshopem panuje velká spokojenost. Tito řemeslníci můžou usazovat Velux okna prakticky ihned. Je radost připravit workshop pro lidi, kteří mají zájem a jsou šikovní,“ řekl Martin Masár ze společnostiVelux ČR.

Velké finále Soutěže SUSO se uskuteční v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v pražském areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. A to ve dnech 17. až 21. září 2019.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina