archív aktualít rok 2015

TON představí novou kolekci stolů Bloom

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON Bloom 1mLetošní novinkou od TON není pouze inovativní kolekce sedacího nábytku Split. Arik Levy pro tuto značku navrhl také sérii stolů s názvem Bloom. Obě novinky, představené na Salone del Mobile, budou k vidění během podzimu na třech dalších výstavách.

TON Bloom 2m„Bloom a Split pojí designérova myšlenka štěpení dřeva, nové použití tradiční technologie. Kolekce stolů ji však zpracovává jiným způsobem, než je tomu u židle. Ta je první na světě, která využívá ručně ohýbaný rozštěp masivního dřeva nejen jako designový, ale zároveň plně funkční prvek. V případě stolu se jedná o svazek masivních hranolků, které se ohýbají zvlášť a následně se spojí. Tento efekt pak pod plátem vytváří dojem větvení, případně rozvitou květinu, z čehož také vznikl název,“ vysvětlil marketingový ředitel TON Jan Juza. Set z bukového nebo dubového dřeva zahrnuje stolky s centrální podnoží a také jídelní stůl.

Stolky s centrální podnoží nabízí pět výškových variant – od 30 cm do 105 cm. Variabilní je však také tvar stolové desky, držené čtyřmi hranolky. Může být jak kulatý, tak i hranatý. „Jejich využití je proto velmi široké. Poslouží jako nízký konferenční stolek do obývacího pokoje, stolky do kaváren, restaurací či jako ideální doplněk k barovým židlím,“ popsal Juza.

TON Bloom 3mPlát stolu Bloom je v každém rohu držen třemi hranolky, které se větví ze společného základu. „Protože neobsahuje lub, můžete pod něj bez problému zasunout také křesla s područkou,“ vyzdvihl Juza. Kromě dvou velikostí u obdélníkového provedení nechybí ani varianta čtverce. Tu lze kromě jídelen využít také v kancelářích.

TON Bloom 4mNové kolekce Bloom a také Split budou během září a října k vidění na výstavách ve Velké Británii, Polsku a České republice. První z nich bude londýnský Designjunction, konaný od 24. do 27. září. Následovat bude od 8. do 18. října polský Łódź Design Festival. Závěrečnou výstavou bude Designblok v Praze, který se letos uskuteční od 21. do 27. října.

Zdroj: TON

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina