archív aktualít rok 2015

Hala pre skladovanie, spracovanie a prípravu zvyškov dreva na kúrenie

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevo palivove2Novú výrobnú drevársku halu postavia vo Veľkých Uherciach (okr. Partizánske). Zvyšky vyťaženého dreva a guľatiny vhodnej len na spálenie tu budú skladovať a sušiť. Po spracovaní ich budú viazať do spotrebiteľského balenia na kúrenie.

Zámer vybudovania haly predložila spoločnosť Glock Forest Slowakei, s.r.o. so sídlom v obci Oslany. Halu postavia na pozemku, ktorý patrí uvedenej spoločnosti. Pre definitívny súhlas chýba už len posudok posúdenia vplyvov na životné prostredie. Umiestnenie haly by nemalo byť problémom, lebo v tesnej blízkosti pozemku je už niekoľko podobných malých spracovateľských prevádzok.

Halu na spracovanie odpadového dreva a dreva napadnutého hmyzom postavia na pozemku s rozlohou 20 432 m². Spracovateľská kapacita by mala ročne dosiahnuť 10 tis. ton dreva na kúrenie. V prevádzke zamestnajú 8 – 10 pracovníkov.

Po získaní kompletnej dokumentácie na výstavbu začnú halu stavať na budúci mesiac, dokončiť by ju mali v júni 2016 a prevádzku v nej začať v júli 2016.

Spoločnosť Glock Forest Slowakei vznikla 3. 12. 2013. Jej štatutárnymi zástupcami sú drevárski odborníci a podnikatelia z Korutanska Ing. Gaston Glock a Ing. Alois Mayr.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina