archív aktualít rok 2015

Hala pre skladovanie, spracovanie a prípravu zvyškov dreva na kúrenie

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevo palivove2Novú výrobnú drevársku halu postavia vo Veľkých Uherciach (okr. Partizánske). Zvyšky vyťaženého dreva a guľatiny vhodnej len na spálenie tu budú skladovať a sušiť. Po spracovaní ich budú viazať do spotrebiteľského balenia na kúrenie.

Zámer vybudovania haly predložila spoločnosť Glock Forest Slowakei, s.r.o. so sídlom v obci Oslany. Halu postavia na pozemku, ktorý patrí uvedenej spoločnosti. Pre definitívny súhlas chýba už len posudok posúdenia vplyvov na životné prostredie. Umiestnenie haly by nemalo byť problémom, lebo v tesnej blízkosti pozemku je už niekoľko podobných malých spracovateľských prevádzok.

Halu na spracovanie odpadového dreva a dreva napadnutého hmyzom postavia na pozemku s rozlohou 20 432 m². Spracovateľská kapacita by mala ročne dosiahnuť 10 tis. ton dreva na kúrenie. V prevádzke zamestnajú 8 – 10 pracovníkov.

Po získaní kompletnej dokumentácie na výstavbu začnú halu stavať na budúci mesiac, dokončiť by ju mali v júni 2016 a prevádzku v nej začať v júli 2016.

Spoločnosť Glock Forest Slowakei vznikla 3. 12. 2013. Jej štatutárnymi zástupcami sú drevárski odborníci a podnikatelia z Korutanska Ing. Gaston Glock a Ing. Alois Mayr.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina