archív aktualít rok 2015

Vítězem soutěže Studenti pro Dřevojas se stal návrh SANTÉ PRO 2025

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Studenti pro Drevojas 1mVýrobní družstvo Dřevojas vyhlásilo v souladu se soutěžním řádem Komory českých architektů 2. ročník designové soutěže „Studenti pro Dřevojas“, do něhož se zapojili studenti z České a Slovenské republiky. V silné konkurenci 30 týmů i soutěžících jednotlivců obsadil 1. místo návrh SANTÉ PRO 2025 studenty ČVUT Aleny Mocové.

Pro letošní ročník soutěže Studenti pro Dřevojas zvolila porota zadání „Koupelnový nábytek a využití koupelny jako místa pro relaxaci v roce 2025“. Na rozdíl od prvního ročníku soutěže, kdy soutěžící měli za úkol navrhnout koncepci koupelnového nábytku ve stylu 50. let, museli tentokrát prokázat i vizionářské schopnosti. Odborná porota, v níž zasedl kromě nezávislých architektů a zástupců společnosti Dřevojas také vítěz 1. ročníku soutěže Jakub Med, hodnotila především komplexní zpracování „koupelny budoucnosti“ jako prostoru, včetně koupelnového setu.

„Vizionářský, ale přitom realistický návrh, který by umožnil implementovat moderní prvky do koupelny již dnes, nejlépe znázornila studentka doktorandského studia Fakulty architektury ČVUT v Praze Ing. arch. Alena Mocová. Důležitou součástí hodnocení poroty byla také vyrobitelnost ústřední koupelnové sestavy,“ uvedl k výsledkům soutěže marketingový manažer společnosti Dřevojas Ing. Zdeněk Blažek.

S konceptem se bude moci široká veřejnost seznámit již na přehlídce moderního designu Designblok 16 a později v rámci katalogu společnosti Dřevojas 2016/2017.

Soutěžní návrhy je možné shlédnout na stránkách www.studentiprodrevojas.cz.

1. místo: Ing. arch. Alena Mocová, ČVUT, soutěžní návrh SANTÉ PRO 2025

Studenti pro Drevojas 1V2. místo: Michal Bílek, FUA TU Liberec, soutěžní návrh Elementy přírody

Studenti pro Drevojas 2V3. místo: Mgr. art. Lucie Kružlicová, Technická univerzita vo Zvolene, soutěžní návrh TOMORROW

Studenti pro Drevojas 3V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina