archív aktualít rok 2015

Wood-Mizer oznamuje – ZIMNÍ SLEVA NA PILOVÉ PÁSY

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Inzerce

W-M pilove pasy MOd 15. 2. 2015 do 31. 3. 2015 nabízí Wood-Mizer akci na pilové pásy: slevu 10 % na celkovou objednávku pilových pásů. Sleva se vztahuje na objednávky od 10 kusů pilových pásů.

Pilařství …uprostřed drsné zimy! Zima je období pro kácení kmenů a řezání dřeva. Kvůli zimě nehrozí, že vaše kmeny zmodrají. Nicméně někteří operátoři hlásí problémy vztahující se k řezání na pilách za mrazu. Wood-Mizer je jeden z mála výrobců, jehož pily dobře a bezproblémově fungují i v zimě. Přesto nebude od věci poskytnout některá doporučení pro údržbu vaší pily v těchto obtížných podmínkách….

Když je počasí extrémně studené, mohou se u pásových pil objevit dva druhy problémů. První je ten, že hydraulický systém může pracovat jen přerušovaně; a druhý problém je, že se pilové pásy mohou trhat, zvláště pokud jsou kmeny částečně zmrzlé.

Hydraulický systém
S ohledem na zajištění bezproblémové funkce hydrauliky v zimě, je důležité vzít v úvahu následující…. Důležité je kontrolovat hladinu hydraulické kapaliny každých 50 hodin provozu. Správná úroveň je 19 mm pod hořejškem hydraulické nádoby při vypnutém motoru. Pokud bude třeba hydraulickou kapalinu přidat, Exxon Univis J26 ‘pracuje’ v širokém teplotním rozsahu, od -28 °С do +37 °С.

Jestliže vaší pilu provozujete převážně ve studeném počasí, je ideální hydraulická kapalina Exxon Univis J13 pro teploty mezi -34 °С a +15 °С. Jinak, při většinou horkém počasí, řekněme +38 °С a více, doporučujeme Dexron I nebo Dexron III. Jestliže pila řeže v podmínkách extrémní vlhkosti, je vhodné každých šest měsíců odpustit dva litry hydraulické kapaliny a nahradit ji. Pokud je prostředí spíše suché, lze přidat čtyři litry každý rok. Po každých 600 ‘motohodinách’ je nezbytné vyměnit nevyhnutelně špinavý filtr. Řiďte se výše uvedenými doporučeními a hydraulický systém na vaší pile bude bez problémů pracovat řadu sezón po sobě.

Řezání dřeva
Při řezání zmrzlých kmenů je hlavní věcí šrank zubů pilového pásu. Pravidlo je jednoduché – čím tvrdší dřevo tím menší šrank potřebujete. Nezapomeňte: měkké dřevo by se mělo řezat jako tvrdé, jestliže je zmrzlé. Obvykle nejobtížnější operací při řezání dřeva je zpracování kmene, který je jen částečně zmrzlý. Pak je důležité nebýt při posuvu řezné hlavy příliš agresivní, naopak rychlost řezání by se měla postupně snižovat a využít šrank zubů pro tvrdé dřevo.

Při řezání v počasí pod 0 °C by se měla pro mazání pilového pásu používat speciální ‘nemrznoucí’ kapalina do ostřikovače čelního skla nebo přídavek malého množství saponátového mycího prostředku. Při řezání úplně promrzlých kmenů je třeba se vodě nebo jiným speciálním kapalinám pro mazání pilového pásu vyhnout.

‘Zimní’ pilový pás
Wood-Mizer vyvinul speciální pilový pás pro řezání zmrzlého kmene. Tento tak zvaný ‘zimní’ profil zubu 9/29 má šířku 32 mm, 38 mm a 50 mm. ‘Zimní’ pilové pásy lze na žádost dodat v libovolné délce. Často se používají také pro řezání vysušeného širokého tvrdého dřeva. Ideálně se používá na pilách s dieselovými motory 16 HP a více a s elektromotory 11 kW nebo více.

V každém případě Vám Wood-Mizer přeje úspěšné řezání v jakémkoli období!

Kontakty:

Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel.: 376 312 220
fax: 376 319 011
e-mail: woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Moravia
Sovadinova 6, 690 02 Břeclav
tel./fax: 519 322 443
e-mail: info@wood-mizer.net
www.wood-mizer.net

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 945 01 Komárno
tel.: +421 35 7 740 316
fax: +421 35 7 740 326
e-mail: woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk

W-M logo

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina