archív aktualít rok 2014

Pozvedněte nábytek na vyšší úroveň!

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

International Design Award 1mJak bude vypadat nábytek budoucnosti? Otázka, která nabízí mnoho návrhářské svobody a která je tím pádem perfektní příležitostí pro mladé designérské talenty. Společnosti Hettich a Rehau budou v roce 2015 již podesáté organizovat světově uznávanou soutěž International Design Award s podtitulem „Pozvedněte nábytek na vyšší úroveň!“. Obě společnosti vyzývají žáky a studenty fakult produktového designu, architektury, interiérového designu stejně jako technologií a zpracování dřeva z celého světa, aby přihlásili nové nápady a koncepty řešení nábytku zítřka.

Na juniorské designéry čekají celkem tři atraktivní výherní kategorie. Pro účast v soutěži je možné se zaregistrovat na webových stránkách www.internationaldesignaward.com, a to až do 1. 3. 2015.

Po účastnících soutěže je požadováno, aby své fantazii ponechali volný průběh, mysleli s nadhledem a navrhli na budoucnost orientované, inovativní a výjimečné nábytkové řešení pro kuchyň, kancelář, obývací pokoj nebo ložnici. Návrhy by měly primárně dosáhnout jediné věci: zjednodušit budoucí oblast konfliktu v obývacích a pracovních prostorech.

International Design Award 2Na úspěšné soutěžící čekají atraktivní ceny. Na jedné straně budou nezávislou mezinárodní porotou, složenou z renomovaných designových expertů, vybráni tři vítězové a odměněni každý finanční částkou 2000 Euro spojenou s několikadenním výletem do Německa. Dále společnosti Hettich a Rehau udělí firemní cenu. V této kategorii bude odměněn mimořádný výsledek, který ve svém návrhu zohlední sortiment obou společností, to je kování Hettich a polymerové produkty Rehau. Odměnou bude designérský workshop s pracovníky obou společností. A to ještě není všechno: Následně po vyhlášení oficiálních výsledků porotou a udělení firemní ceny může rozhodnout i veřejnost. Všechny přihlášené návrhy budou zveřejněny na webových stránkách soutěže a veřejnost rozhodne, který nápad je nejlepší dle jejího názoru. Vítěz veřejné ceny se může těšit na slevový poukaz v hodnotě 500 Euro dle vlastního výběru. Univerzita, která přihlásí nejvíc návrhů, bude odměněna částkou 1000 Euro.

Od roku 1997, kdy byl vyhlášen první ročník, eviduje soutěž celkem 6700 registrací z více než 60 zemí. Požadavky soutěže, konající se jednou za dva roky, vychází z reálných požadavků výrobců nábytku. Deklarovaným cílem soutěže je podporovat talenty a zjišťovat budoucí trendy a vize prostřednictvím nových způsobů myšlení.

Zdroj: TZ IDA

Titulní foto: Ze slavnostního předávání cen International Design Award 2013

International Design Award 3

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina