archív aktualít rok 2014

Rekordné obchodné nárasty výrobcu nábytkového kovania Blum

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Blum Dornbirn1Obchodný obrat celej skupiny výrobcu nábytkového kovania Blum vo finančnom roku 2013/14 dosiahol objem 1,44 mld. €. Oproti predchádzajúcemu roku vzrástol o 9,4 %. Zisk z výroby a obchodu na celom svete opätovne použijú do nových výrobných investícií najmä v rakúskej spolkovej krajine Vorarlbersko.

Základ výroby nábytkového kovania je sústredený v meste Höchst a neďalekom hlavnom meste spolkovej krajiny Bregenz. Blum má sedem výrobných závodov vo Vorarlbergu, ďalšie v Poľsku, USA a Brazílii. Celkove zamestnáva Blum Gruppe 6357 pracovníkov (prírastok 453 pracovníkov), z toho vo Vorarlbergu 4847 pracovníkov (prírastok 374). Vzdelávajú 279 učňov, z toho pre USA 14 učňov. Štúdium skončilo 76 študentov, ktorí budú pracovať vo výrobe.

Rakúsky rodinný podnik má dcérske spoločnosti a obchodné prevádzky v 27 krajinách. Produkty dodávajú do 120 krajín na celom svete. Nábytkové kovanie a výsuvné systémy sú žiadané najmä v krajinách Európskej únie, kde smeruje 49 % produkcie, do USA 14 % a na ďalšie svetové trhy 37 %.  

V uplynulom finančnom roku (od 1. júla 2013 do 30. júna 2014) spoločnosť Blum investovala 156 mil. €, z toho za účelom rozšírenia výroby vo Vorarlbergu 143 mil. € (predovšetkým do výstavby nového závodu 8 v Dornbirne).

Úspešné finančné výsledky dosahuje Blum neustálou inováciou produkcie, keď len za minulý rok využili vo výrobe 54 nových patentov.

Foto:
Rozšírenie logistického centra v závode 7 v Dornbirne obsahuje dodatočný výrobný trojpodlažný objekt, ďalší automatický sklad s výškovými regálmi a nový kontajnerový sklad pre železničnú dopravu. Foto: archív Blum

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina