archív aktualít rok 2014

Exkurze SOŠ do největší pobočky FELDER

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Felder exkurze Ostrava 1mKoncem května proběhla exkurze Střední školy stavební Třebíč ve spolupráci Felder Group CZ v pobočce v polských Žorech nedaleko Ostravy. Jde o největší pobočku ve střední Evropě o rozloze více jak 3000 m2, prezentující pod FELDER KG spadající obchodní značky Hammer, Felder, Format-4 a Nr.1.

Polská centrála umožňuje prohlídku celého výrobního programu standardních truhlářských strojů, zejména formátovacích pil, spodních frézek, srovnávacích a tloušťkovacích frézek, kombinovaných a polokombinovaných dřevoobráběcích strojů, pásových a širokopásových brusek, pásových pil, dlabaček, dýhovacích či briketovacích lisů, kolíkovaček, olepovaček, CNC obráběcích center, velkoplošných pil, manipulátorů, odsávacích a filtračních jednotek, dílenského vybavení. Nechybí ani oddělení použitých strojů.

Společnost Felder Group CZ se snaží na území České i Slovenské republiky podporovat odborné školy a rozšiřovat znalosti a kvalifikaci současných i budoucích studentů v oboru nábytkářství.

V polské pobočce proběhla praktická ukázka navrhování a výroby nábytku, a to jak z masivu, tak z lamina. Studenti se zúčastnili prezentace, jejíž náplní bylo seznámení s firemním softwarem, ve kterém lze po krátké době rychle a efektivně vytvářet návrhy nábytkových dílců a následně je exportovat přímo do nářezového a obráběcího centra. Po prezentaci následovala praktická ukázka nářezového a CNC obráběcího centra, na kterých byly předtím navržené dílce vyrobeny, poté olepeny a sestaveny do finální podoby.

Na této ukázce bylo patrné, jakým směrem se bude obor nábytkářství i stavebního truhlářství ubírat a na co je potřeba se v budoucnu v tomto oboru soustředit.

Exkurze byla velmi kladně hodnocená jak společností Felder Group CZ, tak Střední školou stavební v Třebíči. Věříme, že navázaná spolupráce s třebíčskou školou bude i nadále úspěšně pokračovat.

Felder exkurze Ostrava 2Felder exkurze Ostrava 3

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina