archív aktualít rok 2014

Predĺženie výstavy taburetiek – zábavného nábytku do každého bytu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Taburetky Vostenak predl.1Autorská výstava Dušana Voštenáka „Taburetky“ s podtitulom „Zábavný nábytok do každého bytu“ mala byť pôvodne prístupná verejnosti od 21. mája do 6. júla 2014. Predĺžili ju o týždeň – až do nedele 13. júla 2014.

Výstavný priestor v galérii Satelit (Hurbanove kasárne v Bratislave) získal dizajnér ako Cenu SCD udelenú na veľtrhu Nábytok a bývanie 2013 v Nitre. Návrhy dizajnu taburetiek vznikali počas uplynulého roka formou individuálnych objektov. Taburetky sú šité na mieru objednávateľov. Na výstave vidieť aj samotné grafické návrhy a modely, ktoré dokumentujú proces vzniku kolekcie. Všetky exponáty sú predajné.

Žilinčan Dušan Voštenák (*1954) je absolventom VŠVU v Bratislave. Popri dizajne nábytku a interiéru sa venuje aj architektonickej tvorbe. Stal sa v SR 2-násobným držiteľom Ceny CE.ZA.AR za architektúru. V roku 2010 získal toto ocenenie za rekonštrukciu podkrovia Považskej galérie umenia v Žiline, predtým v roku 2005 za expozíciu Múzea mincí a medailí v Kremnici.

Taburetky Vostenak predl.2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina