archív aktualít rok 2014

TECHO úspěšně prošlo auditem EICC

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TECHO zamestnanci mSpolečnost TECHO, výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, jako třetí organizace v České republice úspěšně prošla auditem sdružení EICC (Electronic Industry Citizenship Coalition). Audit potvrdil společensky odpovědné chování společnosti vůči zaměstnancům, zákazníkům, subdodavatelům i životnímu prostředí.

TECHO jakožto oficiální dodavatel nábytku pro řadu nadnárodních společností, které jsou členy EICC, považovalo za samozřejmost zúčastnit se auditu a zvýšit tak svůj kredit pro budoucí spolupráci nejen pro region EMEA. Na audit se připravovalo ve všech oblastech – práce, zdraví a bezpečnost, životní prostředí, obchodní etika a systém řízení. V rámci úprav, které proběhly v souvislosti s auditem, společnost například zřídila funkci firemního ombudsmana. Nezávislí auditoři pak mimo jiné zjišťovali, jak jsou zaměstnanci spokojeni s pracovními podmínkami, ověřovali smlouvy se subdodavateli apod.

Koalice EICC sdružuje více než 40 společností z oblasti elektroniky a informačních a komunikačních technologií (ICT) a jejich dodavatelů po celém světě. Sdružení má vlastní kodex chování, který vyzývá členy, aby jednali nad rámec zákonné shody a vycházeli z mezinárodně uznávaných norem, a to za účelem prosazování společenské a ekologické odpovědnosti a obchodní etiky. Mezi členy koalice EICC patří např. společnosti Adobe Systems, Apple, Cisco, Dell, Garmin, Hewlett-Packard, IBM, Lenovo, Lexmark, Oracle America, Philips, Samsung, Sony, Tom Tom, Western Digital aj.

Společnost TECHO uplatňuje propracovanou politiku sociální odpovědnosti, které se průběžně věnuje. Je držitelem celé řady prestižních certifikátů a ocenění, které dokládají kvalitu její podnikatelské činnosti. Týkají se například řízení jakosti, životního prostředí (Environmental Product Declaration – EPD), ochrany zdraví a bezpečnosti při práci nebo ověřování původu dřevní suroviny (Chain of Custody – C-o-C). V neposlední řadě je TECHO členem celosvětového sdružení FISP (Furniture Industry Sustainability Programme), které sdružuje ekologicky odpovědné producenty.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina