archív aktualít rok 2013

Dřevozpracující firma Klausner Holz expanduje do USA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

KlausnerHolzPilařská skupina Klausner zahajuje stavbu prvního ze tří plánovaných pilařských závodů v USA. Již několik týdnů probíhají přípravné stavební práce na ploše 63 ha v Suwanee Country na Floridě, kde by v polovině roku 2014 měla zahájit provoz první pilařská linka.

Za několik měsíců začnou přípravy stavby také druhého pilařského závodu na jihu USA a v současné době probíhá stavební řízení k výstavbě třetího závodu.

„Přesvědčili jsme investory a v současné době nic nebrání zahájení výstavby,“ komentuje Leopold Stephan, obchodní šéf skupiny Klausner Holz, „Suwanee Country patří k nejchudším regionům na Floridě. Vláda nám vytvořila ty nejpříznivější podmínky, neboť doufá, že se vznikem pilařského závodu zde budou vytvořeny stovky pracovních míst.“

Do USA bude přepraveno kompletní pilařské zařízení firmy Mayr-Melnhof Swiss Timber, od které ho firma Klausner získala v roce 2011 za 17 milionů eur. Součástí této akvizice byla hoblárna a také celý vozový park. Adaptace strojů a zařízení na podmínky v USA nejsou podle vedení firmy Klausner žádným problémem. Pokud vše půjde podle plánu, měla by už v polovině roku 2014 vyjet z pásu první deska v USA. To je odpověď pilařské firmy Klausner na neutěšené poměry v pilařské branži v Evropě a problematiku vysokých cen suroviny.

Zdroj: www.timber-online.net

Foto: Klausner Holz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina