archív aktualít rok 2013

Ministerstvo zahraničí spustilo modernizovaný portál EXPORT.CZ

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

MZVMinisterstvo zahraničních věcí ČR spustilo inovovaný portál EXPORT.CZ. Jeho nová podoba umožňuje pružné a aktuální zprostředkování exportně zaměřených informací.

Jedná se o další zkvalitnění podpory a služeb poskytovaných exportérům a investorům, která jde ruku v ruce s ambicí MZV přicházet s novými nápady, upozorňovat nejen na existující příležitosti, ale i na vznikající trendy ve světě a v neposlední řadě také lépe komunikovat s podnikatelskou sférou.

Prostřednictvím nového rozhraní nabídne koncovým uživatelům v jednoduché a přehledné formě nejen klasické statistiky a informace z teritorií od našich zastupitelských úřadů v zahraničí, ale také pestřejší nabídku oborových i teritoriálních analýz, kterou ocení a využijí jak začínající, tak zkušení čeští exportéři.

Inovovaný portál EXPORT.CZ nabízí:

 • aktuální zpravodajství ze zastupitelských úřadů v zahraničí z oblasti zahraničního obchodu a ekonomiky, které je svým obsahem zacílené přímo na české exportéry
 • nejnovější analýzy zahraničních trhů, jejichž autory je MZV, ekonomičtí diplomaté i významné konzultantské společnosti
 • avizování významných zahraničních veletrhů, výstav a podnikatelských misí dle doporučení ekonomických diplomatů ČR v zahraničí na základě jejich užitečnosti pro české exportéry
 • přístup do několika databází, na české exportní scéně unikátních, vytvořených ve spolupráci s ekonomickými diplomaty v zahraničí:
  1. Databáze portálů na podporu obchodu a investic (odkazy na místní portály, které poskytují informace například o obchodních příležitostech, nabízených službách, podpoře investic nebo dovozu v zemi, místních dovozních formalitách, clech, daních, podnikatelském prostředí atd. v příslušné zemi)
  2. Databáze zahraničního tisku (odkazy na místní tiskové agentury, zpravodajské servery a elektronické deníky s ekonomickou tematikou)
  3. Databáze perspektivních oborů pro exportéry (vypíchnuté exportní oborové příležitosti pro české exportéry téměř pro všechny země světa)
  4. Databáze celních úřadů, Databáze obchodních rejstříků
 • aktuální poptávky, tendry a zahraniční investiční příležitosti
 • přehled služeb MZV, kterých mohou čeští exportéři využít pro rozjezd exportu do nového teritoria a širokou síť kontaktů na ekonomické diplomaty a honorární konzuly.

Zájemci o vyhledání určitých informací mohou využít užitečné filtry buď podle jednotlivých zemí a regionálních uskupení, nebo podle oborů.

Hlavní výhodou portálu se tak stává jeho přehlednost, uživatelské pohodlí a intuitivní ovládání, z hlediska informací pak důraz na praktickou stránku, využitelnost a předpovídání budoucího vývoje.

Zdroj: MZV

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina