archív aktualít rok 2013

FOR ARCH 2013 s rekordní návštěvností

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ForArch navstevnostLetošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2013 zaměřený na aktuální téma „Rekonstrukce a revitalizace“ přilákal rekordní počet návštěvníků. Ve dnech 17. až 21. září 2013 prošlo branami výstavního areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech 71 290 lidí, tedy o 3 % více než vloni. Rozrostla se však i výstavní plocha, kde se prezentovaly nejnovější trendy a technologie ve stavebnictví a přidružených oborech.

V pořadí již 24. ročníku veletrhu FOR ARCH se zúčastnilo celkem 809 vystavovatelů, z nichž 46 přijelo ze zahraničí. „Potěšilo nás, že i v době pokračující recese ve stavebnictví FOR ARCH dokáže oslovit firmy a odbornou i laickou veřejnost. Vystavovatelé hodnotí účast i v dnešní nelehké době bez výjimky pozitivně a vnímají veletrh jako ideální prostředí pro rozhýbání obchodu,“ zhodnotil letošní ročník Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH.

Velký zájem veřejnosti přitáhly expozice předních firem v oboru, zaujalo však i Poradenské centrum k dotačním programům Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace. Hojně navštěvovaný byl doprovodný program, o jehož odbornou úroveň se postarali partneři veletrhu: generální partner – Státní fond životního prostředí ČR (NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM), Státní fond rozvoje bydlení, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Zvlášť atraktivní byly např. konference „Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích“ či „Dřevěné stavění“ a diskuzní panel odborníků a ekonomů na téma „Je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví?“.

Během veletrhu vyvrcholil letošní ročník ceny Architekt roku, která oceňuje nejvýraznější osobnosti současné české architektury. Odborná porota udělila cenu Antonínu Novákovi (Architekti D.R.N.H.) za projekt Národního centra zahradní kultury – zahradnictví, Podzámecká zahrada v Kroměříži.

Jubilejní 25. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2014 proběhne ve dnech 16. – 20. 9. 2014 opět v prostorách PVA EXPO PRAHA. Po letošním úspěchu budou hlavními tématy opět rekonstrukce a revitalizace.

Další informace naleznete na webu veletrhu www.forarch.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina