archív aktualít rok 2013

Výstava „Plsť +“ rozohrala variácie drevených doplnkov interiéru

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PlstPlus FinisazDizajnéri Mgr. art. Ondrej Eliáš a Peter Eliáš predstavujú svoje dizajnérske práce na výstave „Plsť +“ v Dizajn Štúdiu ÚĽUV v Bratislave (Dobrovičova 13). Jedinečná výstava inšpirované tradíciami stvárňuje drobné interiérové predmety z plsti rôznej hrúbky. Verejnosti je prístupná od 18. júla do 21. septembra 2013. Na záver pripravili poslednú komentovanú prehliadku výstavy v sobotu 21.9.2013 o 16:00.

PlstPlus Cvoky1Bratia – dizajnéri predstavujú práce s lisovanou vlnenou plsťou rôznych tvarov. Mgr. art. Ondrej Eliáš získal jedno z piatich ocenení Národná cena za dizajn 2013 v kategórii Profesionálny dizajn za Cvoky – zvieratá: stojany na servítky. Materiálom je dekoračná vlnená plsť. Výrobcom doplnkov stolovania je Refima s.r.o. Horná Streda. Založil v roku 2009 kreatívny ateliér Designend s tajným cieľom zničiť (nudný) dizajn na Slovensku.

Dizajn Štúdio UĽUV predstavuje popredných slovenských autorov dizajnu. Približuje rôzne prvky interiérových doplnkov z tradičných materiálov, vyrobené tradičnými technikami, inšpirované tradičnými vzormi.  

Foto: Cvoky z dekoračnej vlnenej plsti, autor Mgr. art. Ondrej Eliáš

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina