archív aktualít rok 2013

Bučina DDD plánuje zvýšenie produkcie DTD o 100 percent

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

BucinaDDDNajväčší výrobca drevotrieskových dosiek na Slovensku Bučina DDD, spol. s r.o. Zvolen plánuje investície za 35 miliónov eur, ktoré umožnia zvýšiť produkciu drevotrieskových dosiek o 100 percent a prinesú 40 nových pracovných miest.

Ako uviedol konateľ spoločnosti Antonín Juříček, má ísť o inštaláciu ekologického filtra s patentovanou technológiou UTWS do sušiarne triesok. Umožní to zvýšenie kapacity sušiarne a tým aj zvýšenie produkcie, keďže ostatné pracoviská v procese výroby DTD sú kapacitne predimenzované.
Investícia je však podmienená uzatvorením dlhodobej zmluvy s dodávateľom drevnej hmoty LESY SR, š.p. a investičným stimulom od slovenskej vlády vo forme úľavy na dani z príjmu. Ďalším problémom je aj jedna z najdrahších cien elektrickej energie v Európe.

Od roku 2003, kedy sa spoločnosť Bučina DDD stala súčasťou nadnárodnej skupiny Kronospan, investovala do modernizácie svojich výrobných zariadení a areálu už viac ako 133 miliónov eur.

V súčasnosti Bučina DDD vyrába drevotrieskové dosky a masívne lepené dosky. Jej predajný sortiment tvoria surové a laminované drevotrieskové dosky, masívne lepené dosky, MDF dosky, HDF dosky, OSB a QSB dosky, pracovné dosky a impregnované fólie. Vyše 55 percent svojej produkcie exportuje. Najväčším exportným trhom je Poľsko, kam smeruje 30 percent produkcie. Vlani dosiahla obrat 85 421 tis. eur. Aktuálne má 254 zamestnancov, ktorých priemerná mesačná mzda je 1031 eur.
„Keď sme začínali pred 10 rokmi, mali sme 183 zamestnancov. Za tých 10 rokov produktivita práce na pracovníka vzrástla sedemkrát a priemerná mzda o 63 percent,“ dodal Juříček.

Zdroj: SITA

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina