archív aktualít rok 2013

Od září startují nové kurzy navrhování pasivních domů

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pasivni drevostavbaStavební odborníci si velmi dobře uvědomují velké změny, které čekají české stavebnictví, a i proto byl zájem o pilotní běh kurzů navrhování energeticky úsporných budov enormní. Šanci mají i ti, na které se zatím nedostalo. Od září startují nové kurzy v Praze a poprvé jen za nákladové ceny!

V minulých týdnech se prvních několik desítek odborníků naučilo správně navrhovat energeticky úsporné domy. Pilotní kurzy Centra pasivního domu byly beznadějně obsazené a podle pozitivních reakcí posluchačů více než splnily jejich očekávání. „Jasně, odborně a (energeticky) pasivně,“ shrnul své dojmy jeden z absolventů.

„Kurzy jsme za podpory EU a Jihomoravského kraje připravovali ve spolupráci s předními odborníky v oboru od jara loňského roku. Při proběhlém pilotním běhu se nám snad i podle reakcí účastníků povedlo již vyladit i ty úplně poslední detaily,“ popisuje Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které se od roku 2005 specializuje na standard pasivního domu a na toto téma připravilo již celou řadu publikací, výukových seminářů a kurzů.

Lektorský tým tvoří přední čeští specialisté a experti z různých odvětví energeticky úsporného stavitelství. Zájemci se tak nemusí bát suché teorie. Tito zkušení projektanti, architekti a technici ve výuce totiž důmyslně propojují teorii a praxi tak, aby posluchači co nejefektivněji získali nové informace a mohli je využít při své práci. Součástí některých kurzů jsou i exkurze a další příklady přímo z terénu.

Nový běh s celkem šesti kurzy bude probíhat v Praze od září do konce listopadu. Na kurzy je možné se registrovat za úvodní zaváděcí ceny. Více informací o nových kurzech navrhování pasivních domů se dozvíte ZDE.

Zdroj: Centrum pasivního domu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina