archív aktualít rok 2013

Stora Enso chce do roku 2014 zrušit 2500 pracovních míst a snížit výrobní náklady o 275 milionů eur

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stora Enso„Musíme reagovat na situaci v evropské ekonomice“, vysvětluje v jednom ze svých stanovisek Jouko Karvinen, výrobní šéf finského dřevozpracujícího koncernu.

Podle něj je nutné prosadit řadu strukturálních změn, firma je nucena nastolit razantní úsporná opatření a novou orientaci podniku, která ve svém optimalizačním programu ušetří až 200 milionů eur. Iniciativy k omezení kapacit by v časovém horizontu od roku 2012–2014 měly podniku přinést další úspory ve výši 75 milionů eur. Podle plánů vedení koncernu má dojít k razantnímu omezení personálních kapacit. Celkově bude snížen počet pracovních míst o 2500, z toho 1400 ve Skandinávii, 850 ve zbývajících zemích Evropy a 250 v mimoevropském regionu. Konkrétní čísla, týkající se firem v Německu, Rakousku a České republice, zatím nebyla upřesněna.

Středoevropské podniky prochází fází optimalizace již od začátku roku 2013. Odpovědným zástupcem firmy pro oblast střední Evropy je Herbert Jöbstl, podle jehož slov jsou úsporná opatření postupně prosazována již od února. Firma v Sollenau vyrábí pouze v jednosměnném provozu, produkce závodu Pfarrkirchen byla přesunuta do Ždírce. Zaměstnanci jsou již informováni, že redukce kapacit se bude týkat také několika set pracovních míst.

Zdroj: www.timber-online.net

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina