archív aktualít rok 2013

Propagace technických oborů bude pokračovat i letos

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zak truhlarTěsně před uplynulými Vánocemi (17. a 18. 12. 2012) se v dílnách Vyšší odborné školy a Střední školy technické v České Třebové uskutečnila zajímavá akce pro žáky devátých tříd. Její základní myšlenkou byla podpora technického myšlení, manuální dovednosti a zručnosti u žáků, které v následujícím roce čeká volba životního povolání. Akce vznikla po dohodě Městského úřadu v České Třebové s řediteli základních škol a za výrazné podpory vedení VOŠ a SŠT.

Během dvou dopolední si žáci, inklinující např. k oborům truhlář nebo strojní mechanik, mohli na jednoduchém výrobku odzkoušet práci se dřevem a kovem. Po proškolení o BOZP se seznámili s postupem práce a poté vyráběli dřevěnou a plechovou krabičku. Zájemci o obor elektro zase osazovali plošné spoje a vytvořili tak svítící vánoční hvězdu nebo blikající semafor. Zhotovený výrobek si každý mohl odnést domů. „Akce, jež se zúčastnila trojice českotřebovských devítiletek určitě zajímavým způsobem přispěla k orientaci žáků v učebních a studijních oborech, které naše škola ve svém vzdělávacím programu nabízí. Navíc zážitek z tvorby vlastníma rukama zhotoveného díla, které se na poprvé velice dobře podařilo, posílil jejich rukodělné sebevědomí a možná i motivaci při rozhodování co dál po deváté třídě,“ zkonstatoval po skončení akce učitel odborných předmětů Ing. Pavel Černý.

Podobnou propagaci technických oborů připravuje VOŠ a SŠT také na letošní jaro. Organizátoři se podle Ing. Černého již nyní těší na všechny školy z České Třebové a okolí, které se budou moci akce zúčastnit.

Foto: Ing. Pavel Černý

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina