archív aktualít rok 2012

Pasivní dřevostavba vydražena za 600 tisíc

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pasivni_bunka_drazba1V sobotu 22.9.2012 v 11:30 byla ukončena desetidenní online dražba mobilní pasivní dřevostavby, kterou si naposledy veřejně mohli prohlédnout návštěvníci veletrhu FOR ARCH v Praze. Na stánek Centra pasivního domu (CPD) byla převezena z brněnského Národního stavebního centra, aby zde počkala na svého nového majitele.

Pasivni_bunka_drazba2Mobilní dřevěná buňka byla realizovaná v pasivním standardu z panelového konstrukčního systému NOVATOP společnosti Agrop Nova. Její rozměr je 7,5 x 3,5 x 3,5 m a je koncipovaná jako jednoduchá obytná jednotka se základním vybavením (obytný prostor, kuchyňka, sociální zařízení). Byla vystavěna během čtyř dnů v rámci doprovodného programu CPD na Jarních stavebních veletrzích v Brně. Jde o plně funkční obytnou buňku, která může sloužit jako startovací či mobilní bydlení pro jednotlivce nebo mladou dvojici, jako rekreační domek anebo jako kancelář.

Pasivni_bunka_drazba3Panely tvoří tuhou konstrukci buňky umožňující její transport jako celku na návěsu a montáž autojeřábem. Smrkové dřevo panelů je v pohledové kvalitě a je přiznáno i v samotném interiéru. Vnější fasáda je z modřínového palubkového obkladu a ve vnitřní konstrukci bylo použito několik typů izolací. Součástí vnitřního zařízení domu je vybavení koupelny (umyvadlo, sprchový kout, WC, elektrický bojler na 30l) a kuchyňská linka s dřezem a elektrickým vařičem. Dům je dále vybaven systémem řízeného větrání s rekuperací a inteligentní elektroinstalací, která ovládá vytápění s malým přímotopem, stmívání svítidel a spouštění venkovních žaluzií. Dům byl do dražby věnován i se zařízením obytného prostoru (sedací souprava, konferenční stolek, skříňová sestava, jídelní stůl pro 4 osoby a osvětlení).

Pasivni_bunka_drazba4Hodnota domu byla při vstupu do dražby vyčíslena na 690.000 Kč včetně 14 % DPH a nábytku na cca 200.000 Kč.

Dražba odstartovala na portálu Aukro.cz 12.9. za vyvolávací cenu 1 Kč. Celkem až do soboty 22.9. přihazovalo 108 zájemců. Novým majitelem se stal poslední nejvýše přihazující, který domek vydražil za konečnou cenu 600.800 Kč. Komentovaný závěr aukce přímo na výstavišti v Letňanech napjatě sledovalo několik desítek diváků, kteří si přišli tipnout výši konečné částky.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina