archív aktualít rok 2012

Společnost MIAS OC díky rostoucímu exportu zvyšuje výrobu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

MIASSpolečnost MIAS OC z Krouny, zaměřená na výrobu kancelářského nábytku, rozšířila svůj pracovní tým z loňských 43 zaměstnanců na letošních 52 (v roce 2008 zaměstnávala zhruba 60 lidí). K tomuto kroku ji přiměl zvýšený nárůst zakázek, a to hlavně zahraničních.

Firma letos zaznamenala dvojnásobný nárůst exportu hlavně na německý trh, na který se cíleně zaměřila po svém osamostatnění před dvěma lety. Do té doby byla součástí německé skupiny Samas, která se na podzim roku 2009 ocitla v insolvenci a podala sama na sebe návrh na insolvenční řízení. V létě 2010 od insolvenčního správce odkoupil českou firmu její management. Firmě se tímto krokem uvolnily ruce nejen pro vlastní designovou tvorbu, neboť až dosud vycházela z návrhů mateřské firmy a ve výrobě využívala i společné prvky a komponenty, ale hlavně se jí otevřely nové trhy v západní Evropě, které do té doby měla zapovězené. Postupným rozšiřováním sítě prodejců začala získávat důležitou pozici hlavně v Německu. 
Zatímco loni k našim západním sousedům vyvezli nábytek za 3,9 mil. Kč, letos za první půlrok už za 6 milionů. Výhledově by měl export do Německa tvořit zhruba 12 až 13 % celkového obratu firmy.

Společnost očekává, že letošní rok právě díky zvyšujícímu se exportu zakončí v černých číslech a obrat jí vzroste proti loňským 103 mil. Kč na cca 120 mil Kč.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina