archív aktualít rok 2012

IKEA jde do elektroniky, Electro World do nábytku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEAObchodní řetězec IKEA se chystá vstoupit na trh spotřební elektroniky. Produkty na míru pro svůj nábytek bude vyvíjet ve spolupráci s čínskou firmou TCL Multimedia.

Připravena je nová nábytková řada s názvem Uppleva s vestavěným televizorem a bezkabelovou audio technikou. Novinku plánuje nabídnout již v červnu nejprve v pěti evropských zemích (Švédsku, Francii, Polsku, Německu a Itálii), do léta 2013 by se měla objevit v celé síti.

Kromě televize a zvukové aparatury má mít nábytek vestavěné CD, DVD a Blu-ray přehrávače a připojení k internetu. Cena by měla u nejjednodušší kombinace, která zahrnuje televizi a zvukovou aparaturu, začínat na cca 18 000 Kč.

Do prodeje nábytku se naopak pouští jeden z největších prodejců elektroniky v České republice Electro World. Ve svých prodejnách prý bude nabízet vlastní kuchyně pod značkou Epoq. Tuto informaci s odkazem na ředitele společnosti pro Českou a Slovenskou republiku Milana Růžičky nedávno zveřejnily Hospodářské noviny. V brněnské centrále Electro Worldu již funguje distribuční a logistické centrum firmy pro kuchyně. Ty míří na trhy severní Evropy. „Kuchyně Epoq, které se v naší síti prodávají ve skandinávských zemích, konkurují především Ikee. Nikoliv objemem prodejů, ale cenovým zařazením,“ citovaly HN Růžičku.

V průběhu jednoho roku by se kuchyňská studia měla objevit i v tuzemských prodejnách řetězce. Později zřejmě i na Slovensku.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina