archív aktualít rok 2012

V Českých Budějovicích proběhlo poslední postupové kolo 16. ročníku SUSO

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO_CB1Ve dnech 18. a 19. května 2012 proběhlo již páté závěrečné postupové kolo 16. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Uskutečnilo se na Výstavišti České Budějovice jako doprovodný program výstavy Hobby 2012 a zúčastnilo se ho 26 mladých řemeslníků z 9 škol.

Soutěž truhlářů byla tentokrát až neuvěřitelně vyrovnaná. O umístění na prvních pěti pozicích rozhodovaly doslova body. Ze sedmi soutěžících družstev si nejlépe vedli Martin Mertlík a Radim Bartoš ze SOU Lišov se ziskem 106 bodů. V těsném závěsu za nimi se na druhém místě umístili Václav Fakan a Martin Plincner z ISŠ Rakovník se 105 body a třetí místo za 104 získané body obsadili Martin Bohuslávek a Jakub Vavřík ze SPŠ strojní a stavební Tábor. První dvě družstva postupují do celorepublikového finále, které proběhne ve dnech 18. – 20. září 2012 na veletrhu FOR ARCH v Praze.

SUSO_CB2Všech šest mladých truhlářů získalo hodnotné a praktické ceny od partnerů soutěže a od hlavního mediálního partnera roční předplatné časopisu Dřevařský magazín.

Soutěžní výrobky – zahradní stoličky tentokrát organizátoři věnovali Dětskému domovu a základní škole Horní Planá, jejíž žáci se podíleli na přípravách soutěže.

Také toto postupové kolo nabídlo příležitost dvěma mladým chlapcům ze zmíněného dětského domova vyzkoušet si osobně práci se dřevem. Nakonec ale přijel pouze jeden, jeho parťák nedorazil ze zdravotních důvodů. Pod vedením Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk si při výrobě jednoduché stoličky vyzkoušel, jaké to je být truhlářem. 

SUSO_CB3
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina