archív aktualít rok 2012

Nový tendr LČR má tentokrát dostatečný předstih

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Les_smrkovyDo miliardového tendru státního podniku Lesy ČR (LČR) na lesní práce a prodej dřeva na léta 2013 až 2017 se přihlásilo 40 subjektů, což je o dvě pětiny méně než loni. Letošní soutěž se týká zhruba pětiny území státních lesů, loňská se týkala celého území. Do tendru se přihlásily všechny významné firmy českého lesnictví.

Nižší počet přihlášených firem proti loňsku podle mluvčího LČR Zbyňka Boublíka je dán tím, že se soutěží výrazně menší část území. Podle LČR bude i při méně firmách konkurence dostatečná. Firmy mohly podat žádosti o účast na libovolném počtu jednotek. Některé firmy, například LESS & FOREST a Wotan Forest, se přihlásily na všechny jednotky.

Zakázka je rozdělena na 31 jednotek a má odhadovanou celkovou hodnotu lesnických prací 2,57 miliardy korun bez DPH. Pětiletý tendr 2013+ navazuje na loňský tendr 2012+, kterým LČR zahájily takzvaný senátní cyklus, v němž se každý rok mohou zájemci ucházet ve veřejné soutěži zhruba o pětinu území.

Proti loňskému tendru má nynější soutěž téměř dvouměsíční náskok. LČR proto věří, že se letos nebude opakovat zpoždění loňského tendru, kvůli kterému se letos 1. ledna pracovalo jen asi na šestině jednotek.

Zdroj: ČTK

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina