archív aktualít rok 2012

Rozzářené slunce i tváře v Norimberku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

H-H1Za nádherného slunečného počasí se minulý týden od středy 21.3. do soboty 24.3. v německém Norimberku uskutečnila dvojice veletrhů HOLZ-HANDWERK a fensterbau/frontale. Oba veletrhy svojí pozicí dalece přesahující význam regionální akce v rámci střední Evropy. Návštěvnost již několik let po sobě překračuje počet 100 000 odborníků, kteří přijíždí z celého světa.

Letos se na obou akcích ve všech 12 plně obsazených halách prezentovalo celkem 1277 vystavovatelů z 37 zemí, což je téměř stejné číslo jako předloni (1276 vystavovatelů ze 35 zemí). Mírně se ale oproti minulému ročníku změnil poměr vystavovatelů na obou akcích. Veletrhu H-H se zúčastnilo 498 vystavovatelů (předloni 515) a veletrhu f/f 779 vystavovatelů (předloni 761). Českou republiku zastupovalo na H-H 5 a na f/f 8 firem, Slovensko zde mělo pouze 3 své zástupce, a to na f/f.

H-H2Vystavovatelé byli spokojeni nejen s vysokou návštěvností (která v některých halách značně komplikovala pohyb nejen v uličkách mezi expozicemi, ale často i na samotných stáncích), ale i se zájmem návštěvníků. Mnohé ze zúčastněných firem zaznamenaly nebývalý počet poptávek a také uzavřených kontraktů. Přičítají to především momentální dobré kondici německé ekonomiky včetně dřevozpracujícího a stavebního sektoru. To mimo jiné souvisí i se změnami, kterými stavebnictví v současné době prochází v rámci zavádění nových energetických standardů, snižujících zásadním způsobem energetickou náročnost budov.

Na německé ekonomice je z velké části závislý také polský trh, kde je podle zástupců polských odborných médií i některých přítomných vystavovatelů situace podobně optimistická. Trvající a v poslední době rostoucí zájem investovat do technologií přichází také z Ruska. Souhra těchto okolností se pozitivně odrážela na náladě vystavovatelů po celou dobu konání veletrhů.

Jednou z hlavních novinek letošních veletrhů byl zpravodajský videoportál www.holz-handwerk.tv, který průběžně přinášel reportáže, rozhovory a demonstrativní ukázky technologií přímo z výstavy. Všechny tyto záznamy jsou na portálu dostupné i kdykoli po veletrhu, takže je mohou shlédnout i ti, kteří se letos do Norimberka nedostali..

H-H3Množství technologických a materiálových novinek na obou veletrzích prezentovali také samotní vystavovatelé. Obecně tyto novinky vychází z několika hlavních současných trendů: bezpečnost, energetická nenáročnost a komfort u oken a dveří, ekonomičnost, produktivita a komfort u výrobních zařízení a technologií.

Některé z nejzajímavějších novinek postupně představíme na stránkách Dřevařského magazínu.

Příští termín veletrhů HOLZ-HANDWERK a fensterbau/frontale je naplánován na 26.–29. března 2014.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina