archív aktualít rok 2012

Desátý hoblík Káji Hoblíka putoval do Plzně

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Hoblik1V areálu Střední odborné školy stavební v Karlových Varech proběhl 22. 3. 2012 jubilejní 10. ročník soutěže odborných dovedností O hoblík „Káji Hoblíka“, určené žákům druhých ročníků učebního oboru 33–56–H/001 – Truhlář. Soutěže se zúčastnilo celkem 18 žáků z devíti škol z Karlovarského, Plzeňského a Středočeského kraje a také z Bavorska (SRN).

Na úvod soutěže žáci absolvovali písemný test z teoretických znalostí a v následné čtyřhodinové praktické části vyráběli pomocí ručního nářadí korpus dřevěného uhláku z borové spárovky, spojený v rozích na otevřený ozub (rovný a šikmý). Nejlépe se soutěže zhostil Pavel Kotala ze SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara Plzeň. Druhé místo obsadil Erik Havlík ze SOŠ stavební Karlovy Vary a třetí příčka patřila Martinu Peclovi opět ze SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara Plzeň. Organizátoři soutěže také tradičně sčítají body obou soutěžících z každé školy a vyhodnocují i trojici nejúspěšnějších škol daného ročníku. Tou se tentokrát díky výsledkům svých svěřenců stala již zmíněná SPŠ strojnická a SOŠ prof. Švejcara Plzeň. Druhé místo v soutěži škol obsadila pořádající SOŠ stavební Karlovy Vary, o což se spolu s Erikem Havlíkem zasloužil čtvrtý v pořadí jednotlivců Michal Szewieczek. Třetí příčku obsadilo SOU stavební Plzeň, jehož barvy hájili Stanislav Kubíček a Josef Čihák (6. a 7. místo) a pomyslnou bramborovou medaili za 4. místo v soutěži škol získala se ztrátou pouhých 0,2 bodu SPŠ Tachov.

Uznání však zaslouží i soutěžící z ostatních zúčastněných škol – SOU Domažlice, SOŠ a SOU Sušice, SŠ živnostenská Sokolov, ISŠ Rakovník a St. Michaels-Werk Grafenwöhr e.V., kterou statečně reprezentovali žáci prvního ročníku Andreas Thieme a Markus Ernstberger.

Hoblik2Foto 1: Z praktické části soutěže, při níž vznikal korpus dřevěného uhláku

Foto 2: Vítěz soutěže a držitel 10. hoblíku „Káji Hoblíka“ Pavel Kotala ze SPŠ strojnické a SOŠ prof. Švejcara Plzeň

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina