archív aktualít rok 2012

Galerie DOX hostila diskusi s Evou Jiřičnou a Karlem Hvížďalou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Galerie_DOXInteriérová společnost TECHO ve spolupráci s Centrem současného umění DOX uspořádala 13. března ve stejnojmenné galerii volně moderovaný večer se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou a publicistou a spisovatelem Karlem Hvížďalou. Hlavním tématem večera byla diskuse nad knihou Karla Hvížďaly „Prostory a dialogy Evy Jiřičné“, kterou vydalo vydavatelství Prostor za finanční podpory společnosti TECHO.

Kniha „Prostory a dialogy Evy Jiřičné“ přibližuje čtenářovi architektu netradiční formou prostřednictvím volně propojených rozhovorů. Svou představu o fungování architektury a o vztahu architekta k jeho klientovi ukazuje Eva Jiřičná na konkrétních příkladech staveb v České republice i v zahraničí a také na příkladu fiktivního domu. Součástí knihy jsou i vzpomínky rodinného a osobního charakteru a biografie architektky s uvedením výběru z jejích realizací.

Během diskuse, kterou moderoval vedoucí kulturní redakce České televize Petr Fischer, se Eva Jiřičná vyjádřila také k postavení české architektury v evropském kontextu nebo poslání moderní architektury jako takové. Večera se zúčastnili zástupci z řad architektů, designérů, producentů bytových doplňků, médií a také čestní hosté.

„Nevěřit, znamená přijít o skvělou příležitost pokusit se o změnu. To jsou slova Evy Jiřičné, která zazněla během večera v Doxu a která myslím více než cokoli jiného charakterizují její přístup k životu a její výjimečnost.“ řekl o večeru v DOXu zakladatel a generální ředitel společnosti TECHO Jiří Kejval.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina