archív aktualít rok 2011

Zájem o klasické dřevěné hračky roste

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

KIPITO1Nové dřevěné hračky pro děti začali vyrábět v Kadově u Blatné. Firma LARIX-TOZ, s.r.o., zabývající se truhlářstvím a dřevovýrobou, před měsícem zahájila výrobu dřevěných certifikovaných hraček Kipito. Křest hraček proběhl v sobotu 5.11. na dětském maškarním bálu v duchu Haloweenu. Patronkami hraček se staly mažoretky Prezioso, letošní mistryně Evropy v mažoretkovém sportu.

Dřevěné hračky KIPITO jsou koncipovány tak, aby rozvíjely dítě buď z hlediska kreativity, intelektu, představivosti nebo motorických schopností. Hračky jsou certifikované podle norem ČR i EU.

KIPITO3Společnost LARIX-TOZ kromě hraček vyrábí vybavení dětských pokojíčků pro odběratele z Německa. Dále se zaměřuje na průmyslovou dřevovýrobu – bedny, nástavce, dětský a zahradní nábytek, chovatelské potřeby (úly, boudy) a zakázkovou výrobu.

Do roku 2010 vyráběla velkou část své produkce pro obchodní řetězec IKEA. Když tato spolupráce skončila, byla firma s dvěma desítkami zaměstnanců postavena před problém co dál. „Zvažovali jsme několik nových programů a rozhodli jsme se pro dřevěné hračky. Vliv na tomto rozhodnutí měly mé děti i děti společníka firmy pana Šlaise. Inspirací nám bylo, jak si dokážou hrát a tvořit z dřevěných odřezků a kostek, které jsme z dílny přinesli domů. Chceme vymýšlet hračky, které budou fungovat na podobném principu. Když to baví naše děti, tak to ještě zdokonalíme a snad to zaujme i ty ostatní,“ vysvětluje Renáta Prokopiusová, která má ve firmě na starosti obchod.

Rostoucí zájem o dřevěné hračky potvrzuje také společnost DETOA Albrechtice, která se letos umístila na druhé příčce ve finálovém kole soutěže Vodafone Firma roku 2011. Podle předběžných odhadů budou letos tržby společnosti o 5 % vyšší než loni a měly by překročit částku 92 milionů korun. Hospodaření firmy ale pomohla i slabá koruna a turisté, které do továrny přilákaly prohlídky a nové kreativní dílny.

Detoa_vyroba

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina