archív aktualít rok 2011

LINET míří do Indie

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Linet_zavodMezinárodní holding Linet Group SE, jehož polovičním vlastníkem je český Linet Holding, vstoupí na indický trh. Největší evropský výrobce nemocničních lůžek uzavřel dohodou o společném podnikání s předním indickým výrobcem nábytku Godrej Interio, který bude působit jako výhradní dodavatel výrobků a služeb Linetu pro indický trh.

Obě společnosti také budou spolupracovat na vývoji dalších produktů pro zdravotní péči, které budou v Indii společně nabízet. Výrobky budou na indickém trhu k dispozici od dubna 2012. Kontrakt podepsaný pro rok 2012 má hodnotu jednoho milionu eur. V příštím roce indickému partnerovi pro nemocnice dodají stovky a v roce 2013 pak tisícovky lůžek. „Záleží, jak se spolupráce osvědčí,“ uvedl majitel firmy Zbyněk Frolík. Už dříve avizoval, že vlna šetření v Evropě přiměla Linet hledat nové trhy. „Svět je veliký, máme tu Čínu, Brazílii, Rusko i Indii,“ naznačil Frolík perspektivní lokality.

Výrobce zdravotních lůžek a další zdravotnické techniky Linet založil v Nizozemsku mezinárodní holding Linet Group SE. Vlastníky jsou z jedné poloviny český Linet Holding a z druhé německý WiBo Holding GmbH, který v 90. letech vstoupil do Linetu v Želevčicích u Slaného jako spolumajitel.

Český výrobce lůžek změnil adresu kvůli tomu, že si začal konkurovat s firmami německého spolumajitele. Důvodem byla i ochrana investic a plánovaný vstup na zahraniční burzu.

Holding disponuje dvěma výrobními závody – v Želevčicích u Slaného a v německém Wickede a zaměstnává kolem 800 lidí. Holding v obchodním roce 2010/2011 vyrobil 66.000 lůžek, obrat dosáhl 126,6 milionu eur (přes 3,2 mld Kč) a vyváží do 93 zemí světa.

Zdroje: zdn.cz, Ekonom
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina