archív aktualít rok 2011

Navštivte Slavnosti dřeva ve Volarech

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

VolaryO nadcházejícím víkendu, 20. a 21. srpna 2011, se v jihočeských Volarech uskuteční již 18. ročník Slavností dřeva. Volary budou od soboty opět vonět čerstvě opracovávaným dřevem a návštěvníci budou moci shlédnout vedle plejády rukodělných prací také bohatý doprovodný program.

V letošním roce podle starostky města Martiny Pospíšilové přislíbilo svoji účast přibližně pět desítek řemeslníků. Slavnosti doplní lidový trh a bohatý kulturní program. „Volarské slavnosti by ale neměly být jen o připomínce historický řemesel, ale právě o setkání a společenském, kulturním a zčásti i netradičním sportovním vyžití.
Asi nejdůležitější je možnost přátelského setkání a posezení s tím, že alespoň na chvíli člověk může zapomenout na obyčejné starosti a užít si dva dny slavností,“ říká starostka.

Chybět nebude ani pokus o překonání loňského rekordu v počtu lidí obutých do dřevěné obuvi na jednom místě. V neděli se kvůli tomu sejde ve Volarech více přespolních než místních, z nichž mnozí přijíždí z Rakouska, Německa i Itálie. 
Loni přišlo 263 do dřeváků obutých nadšenců.

Podrobné informace o programu slavností naleznete na www.mestovolary.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina