archív aktualít rok 2011

Flemmichova vila opět přístupná

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

FlemmichovaVilaPo devítiměsíční rekonstrukci byla veřejnosti opět zpřístupněna vila textilního továrníka Theodora Flemmicha na Hlubčické ulici v Krnově, postavená v roce 1914. Opravy za 9 mil. Kč začaly koncem října loňského roku a dokončeny byly letos v létě. Do původního stavu byly např. uvedeny dřevěné podlahy v přízemí či mozaiky v zimní zahradě. Ve vile se mimo jiné dochovala vstupní hala s dřevěným obložením, dveře, okna s vitrážemi s vyobrazením původních německých krojů a heraldických znaků či vestavěné skříně.

Přízemní patro se zimní zahradou sloužilo k reprezentačním účelům, byla zde umístěna vstupní hala, pánský pokoj a lovecký pokoj. Nyní jsou v těchto prostorách umístěny sbírky krnovského muzea. První patro užívala rodina majitele domu k soukromým účelům a návštěvníci si zde mohou prohlédnout výtvarné expozice či secesní nábytek. Ve sklepních prostorech mohou lidé vidět např. originální sušičku prádla z roku 1914.

Vila bude nyní sloužit pro výstavy a expozice Městského muzea v Krnově a veřejnosti bude přístupná denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00. Více informací na www.mikskrnov.estranky.cz

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina