archív aktualít rok 2011

Flemmichova vila opět přístupná

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

FlemmichovaVilaPo devítiměsíční rekonstrukci byla veřejnosti opět zpřístupněna vila textilního továrníka Theodora Flemmicha na Hlubčické ulici v Krnově, postavená v roce 1914. Opravy za 9 mil. Kč začaly koncem října loňského roku a dokončeny byly letos v létě. Do původního stavu byly např. uvedeny dřevěné podlahy v přízemí či mozaiky v zimní zahradě. Ve vile se mimo jiné dochovala vstupní hala s dřevěným obložením, dveře, okna s vitrážemi s vyobrazením původních německých krojů a heraldických znaků či vestavěné skříně.

Přízemní patro se zimní zahradou sloužilo k reprezentačním účelům, byla zde umístěna vstupní hala, pánský pokoj a lovecký pokoj. Nyní jsou v těchto prostorách umístěny sbírky krnovského muzea. První patro užívala rodina majitele domu k soukromým účelům a návštěvníci si zde mohou prohlédnout výtvarné expozice či secesní nábytek. Ve sklepních prostorech mohou lidé vidět např. originální sušičku prádla z roku 1914.

Vila bude nyní sloužit pro výstavy a expozice Městského muzea v Krnově a veřejnosti bude přístupná denně kromě pondělí od 10:00 do 18:00. Více informací na www.mikskrnov.estranky.cz

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina