aktuality

Nábytkem roku 2024 byla vyhlášena kolekce FLOS

VÍTĚZNÝ VÝROBEK – kolekce kancelářského nábytku FLOS designérů Ing. Aleše Bartáka, Ing. Arch. Michaela Baránka a MgA. Martina Beinhauera
OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

V rámci zahajovacího dne jarního veletrhu nábytku a interiérů FOR INTERIOR ve čtvrtek 11. 4. vyhlásila Asociace českých nábytkářů výsledky již 15. oficiálního ročníku ocenění NÁBYTEK ROKU 2024.

Na pozici VÍTĚZNÝ VÝROBEK se dostala kolekce kancelářského nábytku FLOS designérů Ing. Aleše Bartáka, Ing. Arch. Michaela Baránka a MgA. Martina Beinhauera od výrobní společnosti FORM, spol. s r.o. Opět se zde objevuje linka patrná v uplynulých letech, a tou je propojování nábytku a elektroniky.

FLOS je kolekce kancelářského nábytku zahrnující stoly, stolové sestavy, soubor jednodílných a dvoudílných skříněk i celodýhovaných nik s nezbytným zásuvkovým kontejnerem. Pro kolekci je charakteristické opracování hran zdůrazňující vnitřní lamelovanou strukturu materiálu, kterou lze uplatnit i u sedacího nábytku z dalších řad z kolekce firmy. Hrany stolových pracovních ploch kombinují negativní a pozitivní sklon opracování k dosažení ergonomie v podobě ergohrany. Významným detailem je řešení úchytek skříňového nábytku a prvků „cable managementu“ v podobě frézovaných detailů s uplatněnou kresbou lamel v kombinaci s bílou barvou HPL foliovaných horních ploch. Důmyslným opracováním hran a dalších detailů je docíleno subtilního vzhledu při zachování pevnosti elementů kolekce i jejich sestav. Výslednému subtilnímu vzhledu napomáhá řešení podnoží z paralelně svařených výpalků s vloženým překližkovým prvkem odkazujícím k lamelové kresbě opracovaných hran stolových ploch.

Další výrobky, které AČN považuje za mimořádně zdařilé, jsou (řazeno abecedně podle výrobce):

  • Kolekce obývacích stěn LINE, JELÍNEK – výroba nábytku s.r.o., design: Jiřina Jelínková
  • Kuchyně Nová generace kuchyní Le bon, Le bon, spol. s r.o., design: Ing. René Novák
  • Kancelářská židle SPACE, RIM CZ a.s., design: Robin Platt
  • Šatní systém SYKORA PREMIUM FIT, SYKORA, spol. s r.o., design: MgA. Lukáš Čapka
  • Židle LA ZITTA, TON a.s., design: Alexander Gufler
  • Kolekce stolů TABLIES, WOODEVER s.r.o., design: Ing. Iva Bastlová, DiS.

Do ocenění „NÁBYTEK ROKU“ mohou své výrobky přihlásit všechny firmy, které vyrábí nábytek v České republice. Pro přihlášení neexistuje žádné omezení co do členství v různých organizacích atd. Cílem ocenění je podpořit tvorbu v nábytkářské výrobě v České republice s důrazem na kvalitní design, přiblížit veřejnosti špičkové výrobky českých nábytkářů, motivovat designéry k tvůrčí aktivitě.

Zdroj: TZ AČN

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina