aktuality

CZECH INTERIOR AWARD: nové prestižní ocenění v oboru interiérového designu

CIA
Ilustrační foto: Fenabel
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zajímá vás obor interiérového designu? V tom případě jistě víte, že od loňského roku odstartoval první ročník prestižního ocenění CZECH INTERIOR AWARD. I když soutěžit mohou jen profesionální interiéroví designéři a architekti, projekt může přihlásit jak investor, tak i realizátor či dodavatel vybavení. Stačí mít souhlas autora, kterému to jistě nebude vadit.

Váš nový interiér tak může být oceněn a stát se mediální hvězdou. Za zmínku stojí i fakt, že lze přihlašovat realizace až tři roky zpět. Není tedy podmínkou, aby byla realizace dokončena loni. To otevírá další možnosti k získání této ceny.

Nutné je dodat, že přihlásit jde jen takové návrhy, které jsou již realizované.

Získat ocenění lze v sedmi kategoriích:

  1. SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR
  2. SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI
  3. VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ
  4. VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR
  5. VEŘEJNÝ INTERIÉR – KOMERČNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTORY
  6. CENA TV BYDLENÍ.CZ
  7. CENA VEŘEJNOSTI

Co vše lze přihlásit?

Možná vás překvapí, že v kategorii soukromý interiér lze přihlásit i jednotlivé místnosti jako je třeba dětský pokoj, ložnice, pracovna nebo vstupní hala. Do veřejných interiérů navíc přibyla kategorie VEŘEJNÝ INTERIÉR – KOMERČNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTORY, kam spadají jak různé typy obchodů, ale i galerie, muzea, netradiční expozice nebo specializované butiky.

Ocenění budou předána první den prestižního veletrhu DESIGN SHAKER, tedy ve čtvrtek 11. dubna 2024 po odborné konferenci Materiál + Trend na výstavišti PVA EXPO PRAHA. O výsledcích bude rozhodovat devíti členná porota složená z pečlivě vybraných odborníků, jak z oblasti praxe, školství, médií tak včetně zahraničního zástupce.

Organizátorem projektu je společnost ABF a. s., největší pražský organizátor veletrhů s rozsáhlým portfoliem zahrnujícím i veletrh v oblasti bytového designu jako je již zmíněný DESIGN SHAKER, ale také veletrhy FOR INTERIOR, či FOR ARCH, a také organizátor prestižních soutěží včetně ocenění ARCHITEKT ROKU a YOUNG ARCHITEKT AWARD.

Možnost přihlásit se byla spuštěna 20. září 2023 a termín uzávěrky je 23. února 2024. Přihlásit se můžete on-line na: www.interioraward.cz.

Zdroj: TZ ABF

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina